Kendi Dev, Yüreği Dev, İşleri Dev Bir Adam: Fırat Kasapoğlu

0
96

Otuz yılımı verdiğim etkinlik sektöründen çok özel, çok güzel bir adamla tanıştırmak istiyorum sizi.

Fırat Kasapoğlu

Aslında bir çoğunuz kendisini tanımasanız da yaptığı etkinliklere mutlaka katılmış, izlemiş bir parçası olmuşunuzdur. Bir parçanız olmuştur. Belki İKSV’nin konserlerinde, Rock’n Coke organizasyonunda, konser turnelerinde, Body, Lenorda Vinci gibi sergilerde gölgesi üzerinize düşmüştür, belki Türkiye’de gerçekleştirilen Eurovision şarkı yarışmasını televizyondan izlerken dokunuşunu hissetmişsinizdir.  Dev gibi bir adam Fırat Kasapoğlu, fiziği kadar yüreği de dev gibi bir adam. Hani masallarda iyi yürekli devler vardır ya, bizim sektör için bir masal kahramanıdır Fırat. Dostum olduğu, aynı sektörden olduğum için gurur duyduğum bir adam. Bizim sektörde işini titizlikle yapan, kılı kırk yaran ender isimlerden biri. Çok uzun yıllara dayanan dostluğumuzda yüzünü bir kez olsun asık görmediğim, bitmeyen enerjisiyle etkinlik boyunca sağdan sola koşturan bir adam. Gerek ulusal gerekse uluslararası deneyimlerini gençlerle, meslekten genç profesyonellerle büyük bir heyecan içinde paylaşan, deneyimlerini ilgili STK’larda canla başla anlatan, bir şeyleri değiştirmeye çalışan bir profesyonel.

Uzun yıllar Amerika-Türkiye arasında mekik dokuduktan sonra artık Amerika’ya yerleşmiş olsa da gerçekleştirdiği projelerle bizlere yaşattığı deneyimlerin izleri, dokunuşları, hep bizimle.

Umarım zaman içerisinde daha bir çok yeni, büyük, etkileyici projeyle bizlere dokunmaya, hayatımızı güzelleştirmeye devam eder.

Ben kısa keseyim ve sözü Fırat’a bırakayım o zaman…

Ulvi Yaman

28 Temmuz 2021