2êmîn Festîvala Fîlmên Kurdî ya Parîsê (FFKP)dêst pê dike

Bernameya Bûkabaranê: 2êmîn Festîvala Fîlmên Kurdî ya Parîsê (FFKP)dêst pê dike
Bernameya Bûkabaranê, di beşa 15êmê de festîvalekê giring ya filmên kurd a li Ewroyayê dike rojeva kurda. 2êmîn Festîvala Fîlmên Kurdî ya Parîsê (FFKP) di 4ê Gûlanê de dest pê dike û heta 7ê Gûlanê bi filmên cûrbicûr dê berdewam bike. Em ev hefte listikvanê navdarê kurde Ahmet Zîrek mêvan dikin û bernameya festîvale diaxivin.

Bernameya Bûkabaranê: 2êmîn Festîvala Fîlmên Kurdî ya Parîsê (FFKP)dêst pê dike
Bernameya Bûkabaranê, 16’ıncı bölümünde Avrupa’da düzenlenen önemli bir Kürd film festivalini Kürdlerin gündem konusu yapıyor. 2. Paris Kürd Filmleri Festivali 4 -7 Mayıs arasında düzenlenecek. Festivalin sorumlularından biri olan ünlü Kürd oyuncu Ahmet Zirek’i konuk edip onunla festivalin programını konuyoruz.

Benzer İçerikler
Devamı

İran, Ortadoğu, Türkiye: Ne Oluyor?

İran Mahsa Amini’nin Ahlak Polisi tarafından katledilmesinin ardından başlayan ve yaygınlaşan eylemlerle sarsılıyor. İran’da olup bitenleri, bu gelişmelerin…
Devamı

Toplumsal Barış ve Ruh Sağlığımız

Sinan Dirlik‘in hazırlayıp suduğu Sivil Ağlar’ın konuğu “Bir İZ Derneği”den Proje Uzmanı ve Eğitmen Gökhan Fidan… Programında Sinan…

Reportare, dünyada ve Türkiye’de yaşanan sosyal, çevresel, ekonomik ve siyasal olayları analiz eden, bu alanlarda farklı görüşlere sahip programcı ve konukları ile yaşanan sorunlara yapıcı çözümler sunmayı amaçlayan tam bağımsız bir ortak yayın inisiyatifidir.

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli içerikler sunabilmek için desteğinize ihtiyacımız var. Youtube KATIL botunu üzerinden bize katkıda bulunabilirsiniz.

KATIL