Bu da bir seçim: Güne Hayata Destek Olarak Başlamak…

Afetlerin sayısı ve çeşitliliği artarken kötü ve plansız yönetimler artık ne “yetişebilme” kapasitesine sahip ne de “çözüm üretebilme” becerisine… İş yine sorumluluk alan, taşın altına elini sokmaktan kaçınmayan insanlara ve onların oluşturduğu sivil ağlara düşüyor…

2005 yılında öncelikli olarak afet bölgelerinde ortaya çıkan acil insani sorunlara çözüm üretebilmek için kurulan Hayata Destek Derneği zaman içerisinde afet sonrası temel hizmetlere erişimden çocuklar ve göçmenler başta olmak üzere dezavantajlı toplulukların temel hizmetlere erişimine destek olmaya, genişleyen güçlü bir sivil organizasyona dönüşmüş.

Serkan Denli, Hayata Destek Derneği Dış İlişkiler ve Koordinasyon Yöneticisi

Hayata Destek Derneği bir yandan saha çalışmalarıyla dezavantajlı gruplara dokunurken bir yandan da uzmanlığını, bilgi ve birikimini bu konulara ilgi duyan, sivil toplum çalışmalarına katılmak isteyen ya da bilgilerini artırmak isteyenlerle de paylaşıyor. “360 Hayata Destek” portalı üzerinden erişebileceğiniz çok zengin bir içeriği tamamen ücretsiz biçimde meraklıların ilgisine sunmuşlar.

Sivil Ağlar’ın bu haftaki konuğu Hayata Destek Derneği Dış İlişkiler ve Koordinasyon Yöneticisi Serkan Denli… Hayata Destek Derneği’nin kuruluşundan başlayarak günümüze uzanan faaliyetleri, giderek karmaşıklaşan sosyal sorunların çözümünde sivil toplumun rolü ve önemi üzerine sorularımızı yanıtlayan Serkan Denli ile yaptığımız sohbeti dilerseniz youtube kanalımızdan da izleyebilirsiniz.

Sinan Dirlik/ Sivil Ağlar 18 Nisan 2022

Sivil Ağlar sohbetlerimizle ilgili görüş ve önerileriniz için sinandirlik@gmail.com adresine yazabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Devamı

1 Konuk 5 Soru: Elif Key

O bizim için bir rock star! Ciğerimizi delen yazıların yazarı, uzaktaki en yakınımız. Bu haftaki konuğumuz Elif Key! En…
Devamı

1 Konuk 5 Soru: Yenal Bilgici

Onu kiminiz keyifli röportajlarından tanıyorsunuz kiminiz İlber Ortaylı ile yaptığı uzun mesailer sonucu çıkan nehir röportaj kitaplarından… Kiminiz…

Reportare, dünyada ve Türkiye’de yaşanan sosyal, çevresel, ekonomik ve siyasal olayları analiz eden, bu alanlarda farklı görüşlere sahip programcı ve konukları ile yaşanan sorunlara yapıcı çözümler sunmayı amaçlayan tam bağımsız bir ortak yayın inisiyatifidir.

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli içerikler sunabilmek için desteğinize ihtiyacımız var. Youtube KATIL botunu üzerinden bize katkıda bulunabilirsiniz.

KATIL