Ali Gizer

22 yazılar
İÜ İletişim Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Araştırmacı kimliği ile, 30 yıllık profesyonel yaşamında birçok özel sektör kuruluşunda yönetici, danışman ve eğitmen; İstanbul, Yeditepe, İstanbul Aydın ve Bahçeşehir üniversitelerinde Öğretim Görevlisi olarak hizmet verdi. Halen, kurucusu olduğu AGPLATFORM ve GTALLIANCE UK firmaları ve aktif destek verdiği danışmanlık kuruluşları aracılığı ile birlikte araştırma, sürdürülebilirlik ve stratejik yönetim danışmanlığı hizmetlerini vermektedir. Son on yıldır, sektörlerinde lider konumda çok sayıda ulusal ve uluslar arası şirketin sürdürülebilirlik politika ve stratejilerinin hazırlanması, eylem planlarının ve takip sistemlerinin geliştirilmesi ve raporlanması konularında hizmet vermektedir. TÜAD, ESOMAR, WAPOR ile TÜGİM, KALDER ve BTBA üyesidir. İÜ BYYO lisans (1991) ve Radyo-TV yüksek lisans programı (1993) mezunudur. İzmir 1968 doğumlu, evli ve iki kız çocuğu babasıdır.
Devamı

Yarım Yarım “Bir” Mayıs

Geçtiğimiz yüzyılda kapitalizmin en önemli başarısı emeği parçalara ayırmak ve toplu hak arayışını bir daha yeniden sağlanamayacak şekilde…
Devamı

Kurban Olamayanlar!

Hiroşima’daki Genbaku Kubbesi Çin ve ABD tarafından tarihsel bağlam ile örtüşmediği için eleştirilmiş ve UNESCO dünya mirası listesine alınması kararı bu iki ülke tarafından imzalanmamıştır.
Devamı

Paris’e tepeden bakmak!

Türkiye Paris Anlaşması‘nı Meclisten geçirdi. Önümüzdeki dönemde Anlaşma gereği çeşitli düzenlemelerin de olacağı aşikar. Bakalım olaylar nasıl seyredecek.…

Reportare, dünyada ve Türkiye’de yaşanan sosyal, çevresel, ekonomik ve siyasal olayları analiz eden, bu alanlarda farklı görüşlere sahip programcı ve konukları ile yaşanan sorunlara yapıcı çözümler sunmayı amaçlayan tam bağımsız bir ortak yayın inisiyatifidir.

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli içerikler sunabilmek için desteğinize ihtiyacımız var. Youtube KATIL botunu üzerinden bize katkıda bulunabilirsiniz.

KATIL