Nisan şaşkınlığı

0
29

Reportare’den herkese merhaba,

Geç gelen kış ağır ve uzun bir sonla bitiyor ve işte güler yüzlü, şakacı nisan ayına başladık. Nisan şakacı ve güler yüzlü ancak dünyanın, insanlığın gidişatı pek parlak değil. Durum parlak değil ama Reportare Ailesi olarak ne neşemizden ne de çalışma azmimizden ödün vermeye niyetimiz yok. İşte bu hafta da siz değerli okuyucularımız için birbirinden güzel ve keyifli söyleşiler, yazılar, karikatürler ve videolara hazırladık. Bu haftanın menüsünde neler mi var?

Sinan Dirlik Reportare’nin YouTube kanalında “Sivil Ağlar” isimli yeni bir programa başladı ve bu programda konuk ettiği Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) yöneticilerinden Meltem Cantürk ile yaptığı söyleşiyi yazılı olarak da derledi.

Ulvi Yaman ise Funda Lena ile sahneden akademiye giden yolculuğunu konuştu. And Diker iyi bir profesyonel futbolcu yetiştirmenin zorluklarını kaleme alırken, Karga Kafası‘nda Kemal Gökhan zeytinliklerin yokoluşunun önünü açan yeni yasayı çizdi. Ozan Diler fantastik edebiyatın köklerine inmek için Sümerlerden bugüne masal ve fantastik edebiyatın gelişimini mercek altına alırken ben de 2 yarımadadan oluşan ülkemiz şehirlerinin neden denizlere küs olduğu üzerine kafa yordum.

Her hafta olduğu gibi bu haftada Reportare’de sizlere keyfili vakit geçirtecek, merakınızı gıdıklayacak bir sayı hazırlamak için eğlenerek, öğrenerek, kendimize bir şeyler katarak çalıştık, umarız siz de en az bizler kadar keyif alırsınız.

Tamer Durak 2 Nisan 2022 İstanbul

Fotoğraf: Meriç Tuna / unsplash.com