Hayallerinin peşinde koşan adamın, uzun Kamboçya molası!

0
199

Bu hafta #AklımaTakılanlar’da Alper Sesli’nin yine çok keyifli bir konuğu var; Lezzet peşinde koşan ve uslanmaz bir girişimci olan Mert EREN… Konuları ise; “Hayallerinin peşinde koşan adamın, uzun Kamboçya molası!” “Mert Eren, 1974 İskenderun doğumlu. İlk kez 9 yaşında mutfağa girmiş, o günden sonra yemek pişirmek ve yeni lezzetler keşfetmek hayatının vazgeçilmez bir parçası olmuş. Yeni lezzetleri ararken de memleketin %73’ünü ve 26 ülkenin lezzetlerini deneme fırsatı bulmuş.

Ankara Üniversitesi Ziraat Mühendisliği – Zootekni (yeni adıyla hayvancılık) mezunu. Mesleğini uzunca bir süre yapabilme fırsatı bulmuş ve sektöründe en büyük markalarda çalışırken de yükselmiş. Her ne kadar kariyeri istedigi gibi gitse de, sürekli kendi işini kurma düşüncesi aklından çıkmamış. Tabi bir yandan mesleğinin mutfak alanında beklediğinin çok ötesinde yardımcı olduğunu farketmiş.

40 yaşına bir kaç sene kala yaşamında köklü bir değişiklik yapma kararı almış. Ülke ekonomisinin gidişatını biraz erken tahmin ederek “Dolar kazanacağım ve kendi işimi rahatlıkla kurabileceğim bir ülkeye taşınmalıyım” diyerek dünya haritasinda yer bakarken 40. yaş doğum gününde kararını vermiş ve KAMBOÇYA (CAMBODIA)’ya taşınmış….”

Bazı yaşamlar vardır coğrafyalarından kopar giderler ve sonrasında bambaşka bir öykü yazarlar yaşamda. Hem de ceplerinde 250 USD ile başlar öykü.

Ardından Turizm, Restorancılık, Emlak, Gaming, Değerli taşlar… İşte tam da o noktada Aklıma Takılanlar’da şu sorulara cevap arayacaklar;
Niçin Kamboçya?
Nasıl?
Kamboçya ve Göçmen olmak,
Kamboçya ve yatırımcı olmak,
Kamboçya ve girişimci olmak,
Kamboçya ve diğer göçenler derken çok konu var burada…

#AlperSesli #MertEren #reportarre #turizm #restorant #ziraat #mühendis #emlak #gaming #lezzet #girişimci #göçmen #yatırımcı #Kamboçya