Kızıl Goncalar Afişlerine Boyalı Saldırı, Dizi Setinde Güvenlik Artırıldı

0
209

Yeni Şafak’ın ve iktidara yakın tarikatların hedefi haline gelen Kızıl Goncalar dizisine RTÜK inceleme başlattı. Dizi setinde güvenlik artırıldı.

FOX TV’DE yayınlanan Kızıl Goncalar dizisi ilk bölümüyle birlikte bazı kesimlerin hedefi haline geldi. RTÜK diziye inceleme başlattı, dizinin afişlerine saldırı düzenlendi.

Dizi setinde güvenlik önlemlerinin artırıldığını ise 10 Haber‘den Müge Dağıstanlı yazdı:

“Dizinin İstanbul-Şişli’deki tanıtım afişlerine boyalı saldırı düzenlendi. Sette güvenlik artırıldı. Reytingi de iyi gelen dizinin çekimleri hızla devam ediyor. Bu arada ilk bölümün 15 milyon lirayı bulduğunu belirtelim. Setlere on yıl sonra dönen Özgü Namal bölüm başına 900 bin, yani aylık 3 milyon 600 bin liraya imza attı.”

İsmailağa cemaati hedef gösterdi, RTÜK takibe aldı

Başrollerinde Özcan Deniz ve Özgü Namal’ın yer aldığı ve Atatürkçü bir hekim olan Levent ile bir tarikatın içinde yaşayan Meryem’in hayatlarının kesişmesini konu alan dizi, fragmanı yayınlandığı günden beri iktidara yakın medyanın ve cemaatlerin hedefinde.

İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak, “dindar insanların sahtekar ve bağnaz olarak tasvir edildiğini” belirterek diziyi hedef gösterdi. Yeni Akit haberine “Kızıl Goncalar dizisinde skandal! İslam’a açılan savaş!” başlığını attı. İsmailağa cemaati dizinin kaldırılması için sosyal medya hesabından çağrı yaptı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin’in dizi hakkındaki şikâyetleri incelediklerini açıkladı.

Dizinin yapımcısı Gold Film bu gelişmeler üzerine dizide anlatılanların kurgudan ibaret olduğuna dair bir açıklama yayınlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz