HÜDA PAR Sözcüsü Konserleri Hedef Gösterdi, Hakaretleri Sıraladı

0
393

HÜDA PAR Sosyal İşler Başkanı ve parti sözcüsü Yunus Emiroğlu belediyelerin düzenlediği konserleri hedef aldı.

Festival ve konserlere yönelik baskılar artıyor.

İktidar partisinin siyasi ortaklarından HÜDA PAR’ın Sosyal İşler Başkanı ve Parti Sözcüsü Yunus Emiroğlu belediyelerin düzenlediği konserleri hedef aldı.

Emiroğlu  “Eğlence adı altında ahlâki değerlerin hiçe sayılarak gençliğin ifsada sürüklenmesi asla kabul edilemez” dedi.

Hakaret dolu açıklama

Emiroğlu, belediyeler düzenlediği festivallerle gençleri kargaşa çıkartmaya, düzeni bozmaya sürüklediğini öne sürdü. Emiroğlu’na göre “genç nesiller ifsada sürükleniyor” ve ayrıca bu belediyeler kamu kaynaklarını “israf” ediyor.

Emiroğlu’na göre festival ve konserler “Kültürümüze, sosyal dokumuza ve ülke ekonomisine hiçbir katkı” sağlamıyor.

Emiroğlu açıklamada festival ve konser düzenleyenlere ve katılan sanatçılara “sapkın akımların savunuculuğu”, “aymazlık ve şuursuzluk”, “ahlakî yozlaşma”, “işret ve sefahat bataklığı” (içki ve eğlence bataklığı) gibi hakaretler kullandı.

HÜDA Par Sözcüsü Yunus Emiroğu kimdir?

1979 Bingöl’ün Solhan doğumlu. 2002 yılında İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.2004-2008 yılları arasında Elazığ İhya-Der’de yöneticilik yaptı. Diyarbakır’da Çağrı FM’de çalıştı. 2011 yılından itibaren dokuz yıl boyunca Rehber TV’de Ana Haber Bültenini hazırlayıp sundu. 2 Haziran 2023 tarihinde HÜDA PAR’ın 4’üncü Olağan Büyük Kongresinde Genel İdare Kurulu üyeliğine seçildi.