Müzisyen Mehmet Dudarık’a Saldıran Kişi Tahliye Edildi

0
178

Müzik grubu Piiz’in davulcusu Mehmet Dudarık’ı darbederek yaraladığı suçlamasıyla tutuklu yargılanan Bilge Kaan Korkmaz’ın tahliyesine karar verildi.

Müzik grubu Piiz’in davulcusu Mehmet Dudarık ve arkadaşı Oğuzhan Oğuz, 14 Aralık 2022 Çarşamba günü Ankara’da konser verdikleri eğlence mekânında dans ederken ayağına bastığını iddia eden Bilge Kaan Korkmaz adlı kişi tarafından darp edilmiş ve bir süre yoğun bakımda kalmıştı. Dudarık 22 Aralık günü taburcu edildi.

16 Aralık’ta gözaltına alınan ve çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilen Bilge Kaan Korkmaz tahliye edildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı karara itiraz etti.

Sanık Korkmaz’ın Ankara 65. Asliye Ceza Mahkemesi’nde “kemik kırığına sebebiyet verecek ve hayati tehlike oluşturacak şekilde kasten yaralama” suçundan 13 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın dün yapılan duruşmasında Ankara Cumhuriyet Başsavcısı sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti tutuklulukta geçen süre, delillerin büyük ölçüde toplanması ve yargılamada gelinen aşamayı göz önüne alarak sanığın tahliyesine karar verdi. Başsavcılık ise mahkemenin kararına itiraz etti ve sanığın yeniden tutuklanmasını talep etti. Talebe ilişkin nihai kararı vermesi için dosya, nöbetçi ağır ceza mahkemesine gönderildi.