AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısından Merve Dizdar’a Hakaret

0
196

Oyuncu Merve Dizdar’ın dün Cannes’da En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü alması üzerine AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, hakaret içerikli bir paylaşımda bulundu.

Oyuncu Merve Dizdar, 2023 Cannes Film Festivali Ödüllerinde, Nuri Bilge Ceylan’ın ‘Kuru Otlar Üstüne’ adlı filmindeki performansıyla En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alan ilk Türk oyuncu oldu. Dizdar, ödülünü alırken yaptığı konuşmada  “Filmde canlandırdığım Nuray karakteri inandığı şeyler ve varoluşu için mücadele veren ve bu uğurda bedeller ödemek zorunda bırakılmış bir kadın. Onu tanımak ve anlamak için uzun uzun çalışmak isterdim ama ne yazık ki yaşadığım coğrafyada bir kadın olmak Nuray’ın ve Nuraylar’ın duygusunu doğduğum günden beri ezbere bilmeyi gerektiriyor. Ödülü Nuray ve onun gibi kadınların mücadelesine güç verebilmek için, kendine layık görülenlere boyun eğmeyip eyleme geçen, bu uğurda her şeyi göze alan ve ne olursa olsun umut etmekten vazgeçmeyen tüm kız kardeşlerime ve Türkiye’de hak ettiği güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara armağan ediyorum” dedi.

Oyuncunun konuşması, sosyal medyada yoğun ilgi görürken AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, Dizdar’ın konuşmasını paylaşarak “Batı’nın Ezik Kölelerinden biri daha. Aldığı ödülü oyunculuğuna değil, iki büklüm sunduğu sadakatine ve ülkesini onların diliyle aşağılamasına borçlu… Eline tutuşturulan kağıdı titreyerek okuyacak kadar ezik, kendi ülkesini kölesi olduğu zihniyete peşkeş çekecek kadar kompleksli… Fransa’da saraylarda ağırlanan PKK’lılardan farkı sektöründen ibaret. Merve Dizdar budur” ifadelerini kullandı.

Dizdar’ın konuşması, pek çok AKP’li hesap tarafından hedef gösterilerek hakaret içerikli sözlerle paylaşıldı.