Ayrıntı Yayınları İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı’na Neden Katılmıyor?

0
178

Ayrıntı Yayınları “Okurlarımızdan gelen ‘Fuara neden katılmıyorsunuz’ sorusuna yanıtımızdır” notuyla bir açıklama yayınladı.

Ayrıntı Yayınları, 28 Ekim – 05 Kasım 2023 tarihleri arasında yapılacak 40. Uluslararası İstanbul Tüyap Kitap Fuarı’na katılmayacaklarına dair bir açıklama yayınladı.

Yayınevinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Tüyap Kitap Fuarı’nın son yıllarda düzenleyenlerin kazancına odaklandığını, yayıncı ve okuyucuları gözetmekten uzaklaştığı eleştirisi getirildi. Ayrıntı Yayınları yönetimi, sıkıntılarını paylaştıklarını ancak olumlu bir iyileşme yaşanmadığını düşündüklerini belirterek fuara katılmama kararı aldıklarını duyurdu.

Açıklama şöyle:

“Kuruluşumuzdan bu yana katılım sağlayarak desteklediğimiz Tüyap Kitap Fuarı’na bundan sonra katılım sağlamayacağımızı duyuruyoruz.

“Tüyap’ın Taksim’de düzenlediği kitap fuarı yıllarından Beylikdüzü’ne evrilen bu süreç ne yazık ki yayıncıyı ve okuru gözeten bir anlayıştan uzaklaştı. Salt fuarı düzenleyenlerin kazancına odaklanmış bir yapı haline geldi. Her yıl sıkıntılarımızı paylaşmamıza rağmen yayıncılık adına olumlu bir değişim sağlanamadı.

“Ne bize ne de okura faydası olduğunu düşündüğümüz bu kısır döngüye ortak olmayacağımızı siz değerli okurlarımıza bildiririz. Bizi anlayacağınızı umuyor ve başka mecralarda buluşmayı diliyoruz.

Ayrıntı Yayınları Instagram hesabından yapılan açıklama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz