Valilikten Bursa Nilüfer Müzik Festivali’ne yasak

0
410

Bursa Valiliği, Bursa Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl 2-3-4 Eylül tarihlerinde düzenleyeceği 7. Nilüfer Müzik Festivali’ne kamp ve alkol yasağı getirdi. Belediye, yasak nedeniyle festivali iptal etmek zorunda kaldıklarını duyurdu.

“Dünyayı sev, geyiği öp, festivale gel” sloganıyla bu yıl yedincisi düzenlenecek olan festivale valilikten kamp ve alkol yasağı geldi. Nilüfer Belediyesi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada festivali iptal ettiklerini ve hukuki süreçlere başvuracaklarını şu açıklamayla duyurdu:

“Nilüferlilerin ve geyikseverlerin heyecanla beklediği bu yıl 1-2-3 Eylül’de 7.’sini düzenlemeye hazırlandığımız Nilüfer Müzik Festivali’ne, kamp ve alkol yasağı geldi. Bu nedenle Festivali’i iptal etme kararı aldık. Bu engellemelere karşı gerekli hukuki süreçleri başlatacağız. Satılan biletlerin ücreti iade edilecektir.”

Basın Açıklaması Yapılacak

Nilüfer Müzik Fest Twitter hesabından yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Her sene olduğu gibi Eylül ayının ilk haftasonunda binlerce vatandaşımızın katıldığı Nilüfer Müzik Festivali ile ilgili hazırlıklarımız devam ederken bir takım yasaklamalarla karşılaştık.”

Ayrıca Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’in, konu ile ilgili detaylı basın açıklamasını yarın (11 Ağustos Perşembe) saat 11:00’de yapacağı duyuruldu.

Geçen Yıl da Yasaklanmıştı

Geçtiğimiz yıl da festivale konaklama ve içki satışı yasağı gelmiş, yapılan görüşmeler neticesinde konaklama izni alınabilmişti. İçki satışı yasağıysa festivalde sahne alan müzisyenler tarafından tepki görmüştü.