Aile Bakanı’ndan Dizilere Gözdağı: Yapımcılarıyla “Aile Hassasiyetleri” Konusunda Görüşeceğiz

0
178

“Bazı dizilerin aile yapımızı olumsuz etkilediği yönünde şikâyetler alıyoruz” diyen Aile Bakanı, RTÜK ile işbirliği yaptıklarını söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yakında dizi yapımcılarıyla “aile” konulu hassasiyetler hakkında bir araya geleceklerini söyledi. Göktaş, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile işbirliği içinde olduklarını da sözlerine ekledi.

Milliyet yazarı Zafer Şahin, “Aile kırmızı çizgimiz” başlıklı yazısında bakan Göktaş’la yaptığı “sohbet”ten bahsetti. Şahin, bakanın, “Biz aileyi devlet çınarımızın hem tohumu hem de toprağı olarak görüyoruz. Güçlü Türkiye’yi inşa edecek güçlü nesillerin yetişeceği yer aile” dediğini aktardı.

Bakan RTÜK ile birlikte dizi yapımcılarıyla görüşeceğini de şöyle ifade etmiş:  “Bazı dizilerin aile yapımızı olumsuz etkilediği yönünde şikâyetler alıyoruz. Bu kapsamda RTÜK ile ailenin korunması ve güçlendirilmesine yönelik gerçekleştirdiğimiz iş birliği kapsamında yakın dönemde dizi yapımcılarıyla bir araya geleceğiz. Akademisyenlerin de katılacağı toplantılarda hassasiyetlerimizi ele alacağız.”.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz