Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Oyuncu Ecem Erkek ve Cem Davran’ı Hedef Gösterdi

0
327

Erdoğan’ın başdanışmanı Oktay Saral sosyal medya hesabından Altın Kelebek Ödül Töreni’nde hayvan haklarıyla ilgili bir konuşma yapan oyuncu Ecem Erkek’i ve programın sunucusu Cem Davran’ı hedef aldı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Oktay Saral, Altın Kelebek Ödül Töreni’nde sokak köpeklerine dikkat çeken konuşması nedeniyle “en iyi komedi dizisi kadın oyuncusu’ ödülünü kazanan Ecem Erkek”i ve programın sunucusu Cem Davran’ı hedef aldı.

Hürriyet gazetesinin düzenlediği Altın Kelebek yarışmasında ‘en iyi komedi dizisi kadın oyuncusu’ ödülü verilen Ecem Erkek törende yaptığı konuşmasında hayvan hakları vurgusu yaptı. Oktay Saral bu konuşmayı alıntılayarak sanatçıyı Filistin’de yaşanan katliamı anmamakla suçladı. Bu tweet sonrası Ecem Erkek hakkında sosyal medya linçi başladı.

Ecem Erkek ne söyledi?

Ecem Erkek konuşmasında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Beni izleyemeyen ve izlese de hiçbir şey anlamayacak ama eve dönmemi sabırsızlıkla bekleyen köpeğim var benim. Şu anda arkadaşıma emanet, gözüm arkada değil. Çok şanslı ve mutlu bir köpek.

Fakat sokaklarda onun kadar şanslı, mutlu olmayan bir sürü canımız var. Biz vicdanlı bir milletiz, merhamet duygusu yüksek bir milletiz. Onları hayattan koparmadan da onlarla sağlıklı bir ortak yaşamı sağlayabileceğimizi düşünüyorum. Belediyelerde yapılacak, yapılması beklenen kısırlaştırma faaliyetinin bu sorunu çözeceğinden eminim. Çok teşekkür ederim.”

Oktay Saral: “Hayvan sevisi yalnızca şov”

Oktay Saral ise bu konuşmayı sosyal medya hesabından şu sözlerle hedef aldı:

“Bu konuşma öylesine yapılmış, genel geçer bir konuşma değil. Bu konuşma, milletin sinir uçlarına dokunmak maksadıyla ayrımcılığı pekiştirmek için yapılmış hazırlanmış bir konuşma. Bu konuşma, 7 Ekim’den bu yana katledilen 3 binden fazla çocuğun, binlerce kadın, yaşlı ve gencin öldürülmesini yok sayan; köpeğini onlardan üstün tutup, öncelediğini belirten kasıtlı bir konuşma. Her canlı bizim için değerlidir, önem arz etmektedir ama ne yazık ki kalbinde merhamet bulundurmayanların hayvan sevgisi yalnızca şovdan ibaret oluyor. Yazık! Size, sanatınıza ve insanlığınıza…”

Cem Davran’ı ve onu alkışlayanları da hedef aldı

Oktay Saral ayrıca programın sunucusu Cem Davran’ı ve onun sözlerini alkışlayan seyircileri de hedefine koydu.

Saral, Davran’ın “Es geçenler var ama ben es geçmeyeceğim. Bu Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına borçluyuz. Onu saygı ve minnetle anıyoruz” sözlerini paylaşıp şunları yazdı:

“Bu alkışlayanlar şey değil mi, Amerika merkezli bir dizi/film platformunun Ermeni lobisinin baskısına boyun eğerek ‘Atatürk’ dizisini yayınlamadan yayından kaldırmasına ses çıkaramayanlar! Sırf Müslüman oldukları için hemen yanı başlarında yaşanan vahşete sessiz kalıp, ancak sonucu kendine dokunmayacak kadar duruş sahibi olanlar!”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz