Kaos GL’nin Tehditler Nedeniyle Kaldırdığı Filme İki Kristal Elma

0
297

Kaos GL’in 29 kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayınladığı ancak ölüm tehditleri nedeniyle yayından kaldırdığı film ödül aldı.

Kaos GL sosyal medya hesabından ölüm tehditleri aldıkları için yayından kaldırmak zorunda kaldıkları “Nefrete Karşı El Ele” adlı kısa filmin iki dalda Kristal Elma Ödülü aldığını duyurdu.

Her yıl “Reklamcılar Derneği” tarafından düzenlenen Kristal Elma’da birçok dalda reklam sektöründeki kişi ve kurumların başarılı çalışmaları ödüllendiriliyor.

Kaos GL’den yapılan sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verildi:

 “Nefrete Karşı El Ele” filmimiz Kristal Elma’dan iki ödül aldı. En iyi yapım dalında jüri özel ödülü ve en iyi cast ödülünü yapım şirketi Norr Film ile el ele aldık. Biliyoruz ki o el havada kalmayacak…

Ölüm tehditleri nedeniyle kaldırılan film

“Nefrete Karşı El Ele” filmi Kaos GL’in 29. Yılı dolayısıyla NORR Film tarafından Marmaray’da çekilmişti. 24 Eylül 2023 tarihinde KAOS GL’nin sosyal medya hesabından yayınlanan filmin hedef gösterilmesinin ardından Marmaray’ın bağlı olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) yapımcı firmanın ticari reklam için izin istediğini öne sürerek şikayetçi olmuştu. Kaos GL artan baskılar ve ölüm tehditleri nedeniyle 26 Eylül günü filmi sosyal medya hesabından kaldırmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz