Baharı beklerken…

0
164

Reportare’den herkese merhaba,

Uzun ve ağır bir kış geçirdik. En azından bana öyle geldi. Belki hava şartları iklim krizi nedeniyle eskisi kadar uzun süre sert değil ama yaşadığımız olaylar çok sert. Şartlar zor ama önümüz bahar…

Fotoğraf: Tamer Durak arşivi

Reportare on yıldır farklı bir mecra, hatta bir vaha. Bugün itibarı ile Reportare websitesinde yeni bir şey deniyoruz, Reportare için bir hafta boyunca demlenen bütün röportajları, yazıları, söyleşileri, karikatürleri artık her pazar saat 15:00’de sıcak sıcak servis edeceğiz. Reportare yeniden adına uygun şekilde röportaj ve söyleşilere ağırlık verecek.

Peki tek yenilik bu mu? Tabii ki değil, öncelikle Reportare’nin yeni ve güçlenmiş bir yayın kurulu var artık. Yayın kurulumuza son olarak yazıları ve söyleşileri ile Reportare’de zevkle takip ettiğimiz Leyla Alp de katıldı.

Bugünden itibaren yazılarımız ve röportajlarımızı pazar günleri sizlere sunacağız dedim ya YouTube programlarımızı da artırıyoruz. Dr. Zero yeni sezonuyla geri dönerken Celal Karadoğan ile birlikte her cuma saat 11:00’de “1 Derdim Var” diyeceğiz. Salı günleri yine saat 11:00’de bir hafta Önder Algedik ile bir hafta Mehmet Özdağ ile birlikte İklim Politik’te iklim krizinde masallar ve gerçekleri konuşacağız.

Reportare’nin bizi en çok heyecanlandıran yeniliğini ise sona sakladım: Kemal Gökhan’ın çizgileri ile hayat bulan Kargakafası bu haftadan itibaren Reportare’de olacak. Reportare’nin haftalık bir dergi havasıyla hazırlanan bu ilk “sayısını” hazırlarken biz ekip olarak çok eğlendik, çok şey öğrendik, umarım okurken siz de keyif alırsınız.

Bu yazımızı buraya kadar okuma inceliğini gösterdiyseniz sizlerden ricam, eğer takip etmiyorsanız Twitter, Facebook ve YouTube hesaplarımızı takibe almanız, abone olmanız.

Gelecek hafta yeni sayıda görüşünceye kadar esen kalın!

27 Şubat 2022/Tamer Durak