Yaz Güneşi ve Kara Bulutlar…

0
168

Reportare’den herkese merhaba,

Şimdiden çok ama çok sıcak geçeceği belli olan yaz mevsimi kuzu gibi önümüzde uzanıyor. Yaz sıcak geçecek derken sadece mevsimsel olarak değil, ısınan siyaset, giderek çarkları bozulan enflasyon ile yanan, stagflasyon ve artan işsizlik ile hepimizin üzerinde soğuk kesikleri oluşturan ekonomiyi de kastediyorum. Rusya’nın Ukrayna işgali devam ederken seçim iklimine de giren Türkiye’de iktidar milliyetçi-muhafazakar sosunun kıvamının azaldığını ve diğer açıklara yetmediğini fark ettikçe ülkemizin güneydoğusunda yeni cepheler açmaya doğru yol alıyor. Her hafta yeni ancak üzerinde hiç bir savcının çalışmaya yanaşmadığı yolsuzluk ortaya çıkıyor. Üstelik valiler görev tanımlarında yer almayan yasakları uygulamakta hiçbir beis görmüyorlar. Yaz sıcak ancak ülkede güneş değil, kara kara bulutlar var.

Biliyorum bir pazar gününüz var ve ben kara bir tablo ile başladım ancak iyi haber Reportare’de bu hafta yine birbirinden ilginç, güzel içeriklerimiz sizi bekliyor. Bu hafta okuduğunuz bu satırlar 14. sayımıza ait ve bundan sonra Reportare olarak yaz tarifesine geçeceğiz ve bir sonraki yeni sayımız 12 Haziran’da elinizde olacak. Yaz boyunca 2 haftada bir dergimizi sizlerle buluşturacağız ama aradaki zamanda yeni, kısa ve çarpıcı içeriklerimizle karşınızda olacağız.

Her hafta olduğu gibi bu hafta da biz bu sayımızı çok keyif alarak hazırladık, umarım siz de aynı keyfi alarak okursunuz.

Tamer Durak

İstanbul 29 Mayıs 2022