İndirimli Tarife…

0
377

Uyanıkları biliyoruz. Her krizde ortaya çıkan, fırsatlar yaratan, bu fırsatları da Edison’un buluşları gibi (bulunanların üzerinden yaptığı) anlatan, ailesinde devlet adamı muamelesi gören, mahallede ilk dövülecekler arasında görülen, iş yerinde kaytarma yolları öncülerinden olarak efsaneleşen, dolandırıcılığın elli tonunu ayıp demeden gözümüzün önünde sergileyen, utanma duygusunu yitirdiğinden dolayı yalnız iştah ve asabiyetle idare eden, her moru uzmanından daha iyi bilen, kripto uzmanı ve tarih-siyaset bilimci kimliğiyle anlattıkları sayesinde çevresindekileri aydınlatarak bilinçlendiren, insan ilişkilerini ‘kıyak’ durumuna göre listeleyen, elinde salladığı araba anahtarı ve çakmağını, bir mekana girer girmez masaya gösterişle fırlatan, paçaları çok dar pantolonun üzerine gömlek, altına da çorapsız (çorap kız işi) ayakkabısını giyen, kirli sakalı ve bıyığıyla sürekli oynayan, eğer kendisi hanımsa sarı boyalı saçlarını ve sayısız takısını sallayarak normalden farklı bir ritm ve eda ile konuşan, başörtüsünü sıkıca kafasına dolasa da altına giydiği elbisede muhakkak marka kodlayan, saygısız sırıtışını ve istifini gerekmedikçe bozmayan, her şeye hakkı olan öncü uyanık işte. Hah bildiniz. 

Bu vatandaşların sayısı mülteci vatandaşlarımızı ikiye katladı son günlerde. Kafamızı nereye çevirsek bir biyorezonans temizleyici, fıtrat keşfettirici, aile ağacı dizici, suya okuduğu frekanslarla ameliyatlık hastalıkları iyileştirici, çakra açıcı, kuantum düzenleyici, astro harita çıkarıcı, büyü çözdürücü, yaşam koçu, olumlayıcı, akışa kendini bıraktırıcı, manyetik rezonanstaki tıkanıklıkları açıcı, rem bölücü-bölük remleri alfa titreşimleriyle açıcı, evrene mesajlar için aracı, melek koçu (bunu duyunca zaten tamamen bitkiye dönüştüm ben.) ve daha nice yiğitler. 

Bazı günler polisten, bankamızdan, emgenmüd’den Sherlock Holmes’tan gelen mesajlar gibi topluca mesajlar alırız ya ; sakın ola bilgilerinizi kimseyle paylaşmayı…kapıyı sormadan açmay…şifrenizi kimseyle paylaşmay…sizi polismiş gibi arayanlara inanmay…vb. Oysa bu ortalıkta dolaşan, reklamını birer rock star gibi yapan, dolandırıcılığını uluorta göstere göstere, özendirerek icra eden yukarıdaki sayıp döktüğüm cillopları ne yapacağız? Hadi bazı kurumlar zaten dolandırıcı. Ben bir güvenlik firmasındaki hizmetten yararlanmak istemedikten sonraki 4 ay boyunca o firmaya para ödemiştim, cayma cezası olarak. Bunun gibi daha neler neler ödedim. Bunları kabullendik. İnternet, kargo firmaları mesela ya da emlakçılar. Elimizi versek, kocaman açtıkları ağızlarında en son anda kalan tek bir ayağımızı içeri nefes gibi çekerlerken görülürler genelde. Bunları kabullendik de yukarıdaki sayma dökmeleri ne zaman kabullendik? Sayısız tanıdığım var “amaan psikoloğa para vereceğime tarotçuma veriyorum hem eğleniyorum hem kafam düzeliyor”, diyen. Bazı yapım şirketlerinin tarot danışmanları var. Şirket karar almadan danışıyor. 

Ş-18 Haziran yeni dizimizi hayırlısıylan…

T- Olmaz.

Ş- Nasıl olmaz?

T- I-ıh

Ş- Ne yapalım?

T- O gün bezeller yıldızı ile calipser rotası çakışıyor, batarsınız. 22 Temmuzu bekleyin yeni projeler için en doğru gün.

Ş- Hay hay buyurun bu da 70 milyon saatlik ücretiniz. Yalnız bir de rakip şirketin dizisine reytingsiz kalma, Allah cezasını verme büyüsü yaptıracaktık.

T- Olur. Ama iki katı alırım. Size indirimli tarife.

Ş- Veririz. 

Böyle böyle dolandırılıyoruz. Hepimizi hepimiz dolandırıyoruz. Büyük dolandırıcıları her saniye lanetliyoruz.  Benim vergilerim…’le başlayan cümle …elasını versin İnşalllaaah’la bitiyor mutlaka. Ama küçük çapta gibi görünen bu dolandırıcıları bile isteye hayatımıza sokan kendimizden başkası değil. Genelde ya arkadaş gitmiş çok memnun kalmıştır ya da öyle bir yanımızdan vururlar ki bizi, en can alıcı noktamızdan söz ederek hipnotize ederler reklam adı altında. : * Haydi~siz de Felifnaz Hanım gibi sadece yağdan kilo verin de sarkmayın, diğer diyetisyenlere gidenler kastan kilo verdi yağları duruyor bööööyle sarktılar, omuzları bele sarktı. Ama Felifnaz manken gibi maaşallah, herkes ona aşık şu anda. * Bir başka seçeneğimiz de var: Bu ilacı içen geceleri uyurken yağ yakıyor. Siz de gündüz hayvan gibi yiyin, gece ilacı içip uyuduğunuz yerde kilo verin, evet uyutarak verdiriyoruz. Şişesi 3 bin lir… * Aycan hayatının erkeğini www.friendes.com’da 2 günde buldu. O kadar iyi anlaştılar ki 1 gün sonra rüya gibi bir düğünle Maldivlerde, oralarda buralarda evlendiler, siz neden yalnız kalasınız? Aycan’dan neyiniz eksik? Tam tersi fazlanız var. Hayatınızın eşi burada dat.com. Hayal tacirleri, mutsuzluğu kilit olarak kullanan en berbat dolandırıcı şekilleri.  

Eğitim dolandırıcıları apayrı. * 3 günde kamera önünde Oscar’lık performans. * Sahne ve nefes koçu olmak isteyenler bize mail atın 2 ay içinde işe başlayın. * İngilizcede devrim, artık eski yöntemler nanay, şimdi Bence Nanay ile akademik İngilizce 1 ayda. * Kişisel piyano kursu (?) ile 3 haftada Mozart pirelüt çalın. * Gelin hep birlikte 1 haftada gitarlarımızı neremize s…bu ve bunun gibi nice yiğitler daha. 

Moda davranış biçimlerinin belirlediği iletişim ve ilişki biçimleri ile yoğrulurken bu nimetlerden hemen hemen hepimiz yararlanıyoruz. Amaç daha kaliteli, daha aydınlık, açık fikirli, kendine güvenli, mutlu, huzurlu bir yaşam. Yine bir tanıdıktan öğrenmiştim, bir üniversite profesörü idi tanıdığım ve tarotçusu önermeden su bile içmiyordu. Çok sevilen bir jazz piyanistinin sevgisi için bağlama büyüsü yaptırdığını anlatıyordu çok yakın kızarkadaşı neşeyle. Öyle şuursuz bir döneme geçiş yaptık ki bilgi adeta vasıfsız bir muhalefet lideri gibi orantısız bir güçle kendisine saldıran rakibinin karşısında kibarlıkla kendisini anlatmaya çabalıyor. İyi adamın kötüyü asla öldürmeyip ortalık yerde bırakıp sırtını dönüp çekip gitmesi gibi. Obi Wan Kenobi (iyi), Darth Vader’i (kötü) öldürse bu kadar korkunç olaylar olmayacaktı. 

Kötü, azıcık palazlanınca hemen iyinin peşine düşüp daha da sınırsızlaşmış kötülüğüne nasıl devam ediyorsa cehalet de bu kötü, sapık, vicdansız, merhametsiz, duygusuz, ruhsuz, kişiliksiz, şerefsiz adam gibi işte. Gittikçe meşrulaşan bu kuantumterapiçakrafitrat ül beşer koçlarına karşı artık tam alnımızın ortasında duran üçüncü çakra gözümüzü açmazsak kök çakramızı daha hiç olumlayamadan, kökten feci darbe yiyeceğiz. 

Moda kalıp tutumların pençesinde kıvranmanın ritmik salınımlarıyla esrikleşerek kendimizden geçtiğimiz yetsin artık. Hiçbir olumlamacı görmedim ki siz kendilerini beslemeden önce olumlama sayesinde Dünyadaki en güzel işe, sevgiliye, eve, arabaya, saça, bedene, kıyafete, yiyeceğe sahip olabilen. Melek koçu, sevgilisi kendisini en yakın arkadaşıyla aldatınca “melekler böyle istedi”, demiş. E sendin ya onların koçu, kim kimi yönlendiriyor bu koçlukta koçum benim? Hemen çoğunuzun bunlardan bir kaçı tarafından dolandırıldığınıza içimden gülerek şahidim. Üzülüyorum da bir yandan tabii canım. İstihsai bir gülümseme ama acıyla yoğrulmuş biçimde. Bence siz de artık kendinize gelin. Güç o düşük seviyede değil. Bilgide. Biyorezonansçının içine okuduğu suyu içince bir anda güçlü olmayacaksınız. Evet içen tanıdıklarımdan gördüm. İspatlı. Ben şahidim, olmadılar. Bu konudan da sakın beni linç etmeye kalkışmayın bu ara ay Jüpiterde yani benim burcumda, vız gelir tırıs gidersiniz, bana bir şey olmaz, siz yakınlarınızla ters düşer tetra frekansınızı kapatır büzüşüverirsiniz. Haydi kalın sağlıcakla. Merkür düzleşti.

Fotoğraf: Michael Dizedcic / unsplash.com