Almanya Vize Vermedi, Kalt’ın Podcast’ı Etkinliği İptal Edildi

0
402

2023 seçimleri sonrasında gündeme gelen sanatçıların vize alamama sorununa bir yenisi eklendi.

Almanya’nın vize vermemesi nedeniyle bir sanat etkinliğinin daha yurtdışı turnesi iptal edildi.

Kalt’ın Podcast’ı podcast programının Almanya ve Hollanda turnesi, Almanya’nın gösteriyi yapacak ekibe vize vermemesi nedeniyle iptal edildi.

Kalt’ın Podcast’ı grubunun sosyal medya hesabından yapılan açıklama şöyle:

“Almanya’nın Schengen başvurumuza red vermesiyle nedeniyle turumuzu üzülerek iptal etmek zorunda kaldık. Üzgünüz ve en kısa zamanda turu aynı haliyle organize etmeye çalışıyoruz. Son ana kadar beklememiz nedeniyle oluşan/oluşabilecek tüm mağduriyetler için özür dileriz.”

Yapılan duyuruda bilet iade işlemlerinin e-posta yoluyla yapılacağı, bilet alanların e-posta hesaplarını düzenli olarak kontrol etmesi rica edildi.

Kalt’ın Podcast’i hakkında

Kalt’ın Podcast’i Erman Çağlar ve Ozan Akyol‘un birlikte hazırlayıp konuştukları bir podcast projesi. YouTube ve Spotify’da dinleyicisiyle buluşan ikili “İnsandan Kalan” adlı gösterisiyle 20 -21 Eylül 2023 günü Berlin ve 22-23-24 Eylül 2023 günleri Amsterdam’da gösteri yapacaktı.

Almanya hangi sanatçılara vize vermedi

Sanatçıların bu sorunu 2023 seçimleri sonrasında gündeme geldi. Piyanist Güneş Tunçkıran 11 Temmuz’da, Onur Akın 30 Mayıs’ta, Volkan Konak 28 Mayıs’ta Almanya’dan vize alamadıkları için yurtdışı programlarını iptal etmek durumunda kalmıştı.