Gülşen’e Sahnedeki İmam Hatip Sözleri Nedeniyle Hapis Cezası!

0
350

Sanatçı Gülşen‘in İmam Hatip liselilerle ilgili sözleri gerekçe gösterilerek açılan davada mahkeme heyeti kararını açıkladı. Sanatçıya 10 ay hapis cezası veren mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

İstanbul Ataşehir’de geçtiğimiz yıl verdiği bir konser sırasında yaptığı İmam Hatip liseleri mezunlarına yönelik esprisi gerekçe gösterilerek yargılanan Gülşen Çolakoğlu hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamasıyla 1 yıldan 3 yıla kadar hapsini talep edilmişti. Bugün görülen davada mahkeme heyeti kararını açıkladı. Mahkeme sanatçıya 10 ay hapis cezası verdi. Heyet hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Gülşen, geçtiğimiz yıl 25 Ağustos’ta halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçlamasıyla tutuklanarak Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne gönderilmiş, 29 Ağustos tarihinde tutukluluğuna yapılan itirazın kabul edilmesiyle “ev hapsi” olarak da bilinen konutu terk etmeme adli kontrol şartıyla tahliye edilmişti. Sanatçının ev hapsi, 12 Eylül’de kaldırılmıştı. Adli kontrol için polis merkezine imza atma şartı getirilen Gülşen’in avukatı, 21 Ekim’de yapılan duruşmada buna itiraz etmiş ve bu şart da kaldırılmıştı. Son olarak şarkıcının yurtdışına çıkış yasağına da 250 bin TL’lik güvence miktarı yatırması üzerine son verilmişti.