Dijital Platformların Yayınlamadığı ZER Youtube’da Gösterilecek

0
160

Yönetmen Kazım Öz, uzun metrajlı filmi “Zer”i YouTube platformunda gösterime sokacağını açıkladı. Sosyal medya hesaplarından bir duyuru yapan Öz, “Yönetmenliğini yaptığım ZER filmi Youtube’da!  Dijital platformlar filmi yayınlamayı göze alamayınca filmi YOUTUBE’da vizyona koymaya karar verdim. Filmin Türkiye’de yasaklanan sahnelerini de izleyebileceksiniz. Film 15 dilde altyazı ile gösterilecek” dedi.

5 Mayıs Cuma günü 21:00’de yönetmen Kazım Öz’ün YouTube’daki kanalında gösterime girecek olan film bir şarkının peşinden New York’tan Dersim’e seyahat eden müzisyen Jan’ın bu yolculuğunu ve arayışını konu alıyor. Nik Xhelilaj, Güler Ökten, Levent Özdilek, Füsun Demirel gibi oyuncuların rol aldığı “Zer” filminde kanser tedavisi için New York’a getirilen babaannesi Zarife ile bu süreçte daha da yakınlaşan genç müzisyen Jan’ın, babaannesinin kendisine söylediği bir şarkının peşinden kendi köklerine doğru çıktığı yolculuğun hikâyesi anlatılıyor.

“Zer”, Burgas Uluslararası Film Festivali’nde Seyirci Büyük Ödülü’ne ve 66’ncı Mannheim-Heidelberg Uluslararası Film Festivali’nde seyirci ödülüne layık görülmüştü. Yönetmen Kazım Öz daha önce de bugüne kadar çektiği altı filmi Altın Koza Film Festivali’ne gönderdiğini ancak hepsinin hiçbir gerekçe gösterilmeden reddedildiğini açıklamıştı.

Yönetmen Öz, “Zer”in Cuma akşamı YouTube’daki gösteriminden sonra kanalında “soru & cevap” da yapılacağını duyurdu.