Aşk Adası’nın Fragmanı RTÜK’ü Rahatsız Etti

0
23

RTÜK, daha ilk bölümü ekrana gelmeyen ancak sosyal medya platformalarından fragmanı yayınlanan “Aşk Adası” isimli yapımla ilgili inceleme yapıldığını duyurdu. 

Saba Tümer’in sunuculuğunu üstlendiği Aşk Adası’ndan ilk fragman yayımlandı. Henüz yayınlanmaya başlamayan program, RTÜK’ü harekete geçidi.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda “Toplumsal ve kültürel değerlerimizle bağdaşmayan hiçbir yapıma müsaade etmeyen RTÜK’ün konuyu yakından takip ettiğinin bilinmesini önemle kamuoyuna arz ederiz” dedi.

Şahin’in konuya ilişkin açıklaması şöyle: “Sosyal medya başta olmak üzere bazı basın organlarında tartışılan ‘Aşk Adası’ isimli bir yapımla alakalı gerekli ön inceleme Üst Kurulumuz tarafından yapılmıştır. Üst Kurul Başkanlığı, bir dijital medya platformunda yayınlanacağı belirtilen yapımla alakalı yapmış olduğu araştırmada, tanıtım fragmanının ilgili seç-izle platformu tarafından yayınlanmadığını belirlemiştir. RTÜK, program fragmanının bahse konu dijital yayıncının bilgisi dışında yapımcı firmanın kendi sitesinden onay alınmadan yayınladığını tespit etmiştir. Toplumsal ve kültürel değerlerimizle bağdaşmayan hiçbir yapıma müsaade etmeyen RTÜK’ün konuyu yakından takip ettiğinin bilinmesini önemle kamuoyuna arz ederiz.”

Gain’de yayınlanacak

Gain’de yayınlanacak olan Aşk Adası, Netflix’te yayımlanan Too Hot To Handle isimli programa benzetiliyor ve yarışmada bir grup kadın ve erkek bir villa içinde bir araya getiriliyor.

Yayın tarihi henüz belli olmayan yapımın tanımında “Issız bir adaya düşseniz yanınıza ne alırdınız? Bıcır bıcır sevgili, kocaman bir ev, yüzme havuzu, yaz partileri, sınırsız eğlence? Böyle ada mı olur demeyin, yeteri kadar hayal edersek istediğimiz her şey olur! Biz de sizin için tam olarak böyle bir hayal kurduk ve artık bu hayali yaşayacak şanslı adalılar ile tanışma zamanı…” ifadeleri kullanıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz