Gülten Kaya, Ahmet Kaya Filminin Gösterime Girmemesi İçin Yasal İşlem Başlattı

0
92

Gülten Kaya “Ahmet’in Türküsü” filmine imza atan sanatçıları “çöküşteki kariyerlerini Ahmet Kaya ismi üzerinden yeniden kurmaya çalışan kurnaz tüccarlar” diyerek suçladı.

Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya Hayaloğlu, 1 Mart’ta vizyonlarda olacağı açıklanan “Ahmet’in Türküsü” filminin gösterime girmemesi için sosyal medya hesabı üzerinden yasal işlemleri başlattıklarını duyurdu. Filmi bir ticari proje olarak gördüklerini ve asla desteklemeyeceklerini belirtti.

“Film demekten hicap duyduğumuz…”

Gülten Kaya Hayaloğlu’nun açıklamasının tamamı şu şekilde:

“Aramızdan 24 yıl önce ayrılan ve iradesini bizlerin temsil ettiği sanatçı Ahmet Kaya hakkında yapıldığı iddiası bulunan, adına ‘film’ demekten hicap duyduğumuz, başta sanatçının kendisine ve tüm sevenlerine yapılmış bir saygısızlık olarak gördüğümüz bu ticari projeyi asla desteklemediğimizi kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.

“Sevenlerini, sanatçının sesini ve herhangi bir eserini içerisinde barındırmayan ya da hayatına dair herhangi bir doğru bilgiyi kendileriyle buluşturamayacak olan bu ‘kurmaca’ kandırmacasına karşı dikkatli olmaları için uyarmak isteriz.

“Sanatçının itibarını ve değerlerini yok sayarak, yalnızca ismi üzerinden maddi kazanç sağlama gayretinde olan; fikrine, duygusuna, eserlerine, sevenlerine, ailesine, evlatlarına, ideallerine yüz çevirerek vahşi bir piyasa çarkının ve ‘biyografik film’ furyasının içine Ahmet Kaya’yı da zorla dahil etmek isteyen bu kişileri tanıyınız.

“Muhakkak gerçek bir Ahmet Kaya filmi çekilecektir”

“Değerli Ahmet Kaya sevenleri, dinleyicileri; sizlere ‘Ahmet Kaya Filmi’ gibi tanıtılan bu ticari sömürü araçlarına itibar etmeyiniz. Ahmet Kaya’nın kısacık ömrünün ağır ve hazin hikayesini barbarca araçsallaştıranlar, çöküşteki kariyerlerini Ahmet Kaya ismi üzerinden yeniden kurmaya çalışan kurnaz tüccarlardır. Bir yaşamı bütünüyle algılayıp seyirciye öyle aktarmak gibi hakiki ve esas dertlerden uzak, arama motorlarından edinilmiş yanlış bilgi kırıntılarından senaryo üretebilecek kadar amatör olan ve sinema sektörünü giderek bayağılaştıran bu tüccarların ve ticaretlerinin miadı nihayet dolduğunda, muhakkak gerçek bir Ahmet Kaya filmi yapılacaktır ve o haberi de sizlerle ilk paylaşan yine bizler olacağız.”

Ahmet’in Türküsü filmi hakkında

1 Mart 2024 tarihinde gösterime gireceği duyurulan “Ahmet’in Türküsü” adlı filmde Celil Nalçakan ve Ezgi Şenler rol alıyor. Filmin yönetmeni Kudret Sabancı, senaryo ise Engin Elgün ve Savaş Korkmaz’a ait.

Ahmet Kaya’nın yasal varisleri GAM Müzik ve eşi Gülten Kaya Hayaloğlu, geçtiğimiz yıllarda Ahmet Kaya’nın hayatını çeken yönetmen Gani Rüzgâr Şavata’ya dava açmıştı. Kaya Hayaloğlu, herhangi bir projeye izin vermeyeceklerini duyurmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz