Dedublüman Konserinde Narkotik Polisleri Sahneye Çıktı

0
423

Polisler, Dedublüman sahnesinden “En İyi Narkotik Polisi Anne”, “Narkorehber” ve “Uyuma” projelerinin tanıtımı için “Uyuma, gençliğine sahip çık” diye bağırdı.

Bursa Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “En İyi Narkotik Polisi Anne”, “Narkorehber” ve “Uyuma” projelerinin tanıtımı için sahneye çıktı. Müzik grubu Dedublüman’ın Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültürpark Açık Hava Sahnesi’nde verdiği konserden önce sahneye çıkan polisler,  “Uyuma gençliğine sahip çık” diye bağırdı.

Narkotik polisleri, ayrıca konsere gelen 5 bin seyirciye uyuşturucunun zararlarını anlattı.

Dedublüman hakkında

2010 yılında Trabzon’da kuruldu. Müzik hayatına İstanbul’da devam eden grup, vokal/gitar ve yaylı tamburda Mustafa Yavuz, yaylı enstrümanlar, ud ve perküsyonda Besim Talı, piyanoda ve gitarda Hazar Altın, bas gitarda Kıvanç Kumlu, davulda Kurthan Sarpkaya ve klarnette Çağrı Çelik’ten oluşuyor.

Grup, 2019 yılında “Yok” isimli single çalışmasını yayımladı. 2020 yılında “Merdiven”, “Gamzedeyim Deva Bulmam”, “Yetemedim”, “Öyle Ki”, “Kimseye Etmem Şikayet”, “Fikrimin İnce Gülü” ve “Ah Bir Ataş Ver” isimli single çalışmalarını dinleyicileriyle buluşturdu. 2021 yılında “Çözemezsin”, “Sakladığın Bir Şeyler Var” ve “Depresyondayım” isimli single çalışmalarını yayınladı. Dedublüman, 2022 yılında ise “Geçmesin Günümüz”, “Bir İhtimal Halim”, “Belki” ve son olarak “En Dibine Kadar” isimli single çalışmalarını yayımladı.