Tan Taşçı’ya Musa Orhan’a Hakaretten Ceza: Ezgi Mola’ya destek vermişti

0
83

Şarkıcı Tan Taşçı, Musa Orhan’a ‘hakaret ettiği’ gerekçesiyle yargılanan Ezgi Mola’ya destek verdiği için 1300 TL para cezasına çarptırıldı. 

Şarkıcı Tan Taşçı, cinsel saldırı faili Musa Orhan’a sosyal medyadan hakaret ettiği gerekçesiyle para cezasına çarptırılan oyuncu Ezgi Mola’ya destek paylaşımında bulunduğu için para cezası aldı. Eski uzman çavuş Musa Orhan, Batman’da 18 yaşındaki İpek Er’e cinsel saldırıda bulunmak ve intihara sürüklemekten 10 yıl hapis cezası almış, buna yönelik paylaşımda bulunan Ezgi Mola ve ona destek veren Farah Zeynep Abdullah ve Hazal Kaya da para cezasına çarptırılmıştı.

DHA’nın aktardığına göre, Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş; şarkıcı Tan Taşçı’nın, Ezgi Mola’nın paylaşımına yorum yaparak, müvekkiline hakaret edildiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcı, Taşçı hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis isteminde bulundu. Öte yandan taraflar uzlaştırma bürosunda da uzlaşamadı.

Tan Taşçı’ya 5 Yıl Denetimli Serbestlik

Dosya, basit yargılama usulüyle Banaz Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme, Taşçı’nın paylaşım yaptığı tarihte Orhan’ın dava dosyasının istinaf aşamasında olduğunu ve aleyhine kesinleşmiş mahkûmiyet kararının bulunmadığını belirtti. Bu nedenle sanık Taşçı’nın yazılı ileti ile hakaret suçunu oluşturduğuna karar verildi. Mahkeme, Taşçı’ya uygulanan indirimlerle 65 gün adli para cezası karşılığında 1300 lira para cezası verip hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Mahkeme ayrıca Taşçı’nın 5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına da hükmetti.