Hak ve Adalet Düzeni İçin Sandığa Gitmek Zorundayız

0
371

Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS) 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ikinci turu için bir açıklama yayınlayarak “Hak ve Adalet Düzeni İçin Sandığa Gitmek Zorundayız” dedi.

Türkiye Yazarlar Sendikası’nın 28 Mayıs Seçimi için yaptığı çağrıda “Cumhuriyetimizin 100. yılında 19 Mayıs Anadolu Direnişi ruhuyla, güzel günlere olan inanç ve umudumuzla geleceğimize sahip çıkalım” denildi.

Aziz Nesin’in girişimleriyle 1974 yılında kurulan TYS, seçmenleri özgür demokratik bir düzeni egemen kılmak için sandığa davet etti.

Açıklamada özetle şöyle dendi:

“Düşünce ve ifade özgürlüğünün olmadığı yerde insan hak ve özgürlüklerinin de olmadığı, olmayacağı bir gerçektir. İnsan haklarına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devletinin hayat bulduğu bir düzen, söz söyleme ve yazı özgürlüğünün güçlendiği bir ülke hepimizin özlemidir. Hayatı üreten ve yaratan emekçi halkın temel taleplerinin karşılandığı, adaletsizliklerin son bulduğu, yaratılan değerlerden herkesin eşit düzeyde yararlandığı bir ülke için mücadeleyi destekliyoruz.

“28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı Seçimi ikinci turunda da baskıya, yoksulluğa, ayrımcılığa karşı çıkarak geniş bir özgürlük ve demokrasi düzeninin egemen olacağı hak ve adalet düzenine evet demek üzere sandığa gitmek zorundayız. Cumhuriyetimizin 100. Yılında 19 Mayıs Anadolu Direnişi ruhuyla, güzel günlere olan inanç ve umudumuzla geleceğimize sahip çıkalım.”

Kaynak: https://turkiyeyazarlarsendikasi.org/duyurular/gelecegimize-sahip-cikalim