Kaos GL, Ölüm Tehditleri Nedeniyle Filmi Yayından Kaldırdı

0
90

TCDD’nin şikayetçi olup dava açtığı “Nefrete karşı el ele” adlı film, ölüm tehditleri nedeniyle Kaos GL tarafından yayından kaldırıldı.

Kaos GL sosyal medya hesabından yaptığı duyuruyla oyuncular ve yapım şirketine yönelik ölüm tehditleri nedeniyle “Kamu Spotu” başlığıyla yayınladıkları filmi yayından kaldırdığını duyurdu.

Açıklama şöyle:

“’Nefrete karşı el ele’ diyerek paylaştığımız, LGBTİ+’ları hedef alan kamu spotuna karşı dayanışmayı, birlikte yaşamı gösteren gerçek kamunun sesi bir kamu spotu örneği olmasını ümit ettiğimiz videoyu izleyen, elimizi havada bırakmayan herkese teşekkür ederiz. Maalesef, nefrete karşı videoya bile tahammülü olmayanlar; Kaos GL olarak bizim ne yazık ki alışık olduğumuz bir nefret operasyonunu tekrar devreye soktu. Bu operasyonun bu seferki hedefi sadece biz olmadık. Filmi çeken şirket ve filmde yer alan oyunculara hakaret ve ölüm tehditlerine kadar vardı iş. Uzattığımız eli tutan kimsenin kirpiğine zarar gelmesini istemeyiz. Bu sebeple videoyu yayından kaldırdık. Ancak biz elimizi uzatmaya 29 yıldır olduğu gibi devam edeceğiz. Biliyoruz ki o el havada kalmayacak…”

TCDD şikayetçi oldu

Kaos GL “Nefrete karşı el ele” adlı filmi “KAMU SPOTU: Ayrımcılığa, baskıya, şiddete, nefrete karşı el ele! 29. yaşımızda elimizi uzatmaya devam ediyoruz. Biliyoruz ki o el havada kalmadı, bundan sonra da kalmayacak. El ele büyüdük, el ele yürüdük, el ele verirsek hayat bayram olur…” ifadeleriyle paylaşılmıştı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Marmaray sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklama ile KAOS GL’nin kısa filmi için şikâyetçi olduklarını duyurmuştu. Filmin yapımcısı NORR Film’e yönelik bulunulan şikâyette, alınan iznin ticari reklam izni olmasına rağmen videonun Kamu Spotu başlığıyla sunulması gerekçe gösterildi. Söz Platformu haberi: TCDD’den Kısa Filme Dava: “Ticari Reklam Denmişti”