Rapçi Heijan, BIG ve CAC Gözaltına Alındı, Muti Aranıyor

0
285

İstanbul’da düzenlenen operasyonda, Heijan, BIG ve CAC olarak bilinen üç rap şarkıcısı gözaltına alındı. Muti adlı rapçi hakkında ise yakalama kararı çıkarıldı.

Müzik klibindeki silah gözaltı nedeni oldu.

Rapçi Doğan Tarda (Heijan), Samet Işık (BIG), Şahan Terzioğlu (CAC) göz altına alındı. Rapçilerin göz altına alınma gerekçesi olarak şarkılarında kullandıkları sözler, organize suç örgütlerine şarkı yaptıkları ve kliplerinde silah görüntülerine yer vermeleri gösterildi. Muti lakaplı rapçi Mücahit Doğan’ın hakkında ise yakalama kararı olduğu öğrenildi.

İstanbul’da Emniyet birimleri operasyonu, rapçilerin kliplerinde uzun namlulu silah göstermesi gerekçesiyle, suç ve suçluyu övme suçlamasıyla düzenledi.

Sosyal medyadaki iddialar gerekçe oldu

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada rapçilerin Aynen isimli klip nedeniyle suçlandıkları belirtildi. Yapılan açıklamada sosyal medya ve müzik sektöründe örgüt adına rap şarkıları yapıldığı iddialarının olduğu öne sürüldü.

Suçlamaya neden olan klibi izlemek için tıklayın.

Rapçi Heijan Kimdir?

1994 doğumlu olan rapçi  “Yansın Geceler”, “Semt Oturuşu”, “Abin Dızo Bremın” ve “Bonzai Bom” gibi şarkılarla tanınıyor. Gerçek adı Doğan Tarça olan rapçi, Yolsuzlar Çetesi adlı sinema filminde Çaycı karakterini canlandırdı.

Rapçi CAC Kimdir?

Gerçek adı Şahin Tuncer olan CAC, 1993 yılında İstanbul’da doğdu. Rap müziğe 2010 yılında başladı. CAC, 2014 yılında çıkardığı “Korktun mu?” adlı şarkısıyla tanındı.