Tecavüz Faili Musa Orhan’ın Şikâyet Ettiği Farah Zeynep Abdullah’a Para Cezası

0
183

Cinsel saldırı faili Musa Orhan’a hakaret gerekçesiyle ceza verilen sanatçı Ezgi Mola’ya destek veren meslektaşı Farah Zeynep Abdullah, 1300 TL adli para cezasına çarptırıldı.

Batman’ın Beşiri ilçesinde tedavi gördüğü hastanede intihara kalkışan ve 34 gün sonra 18 Ağustos 2020’de hastanede hayatını kaybeden İpek Er, bıraktığı mektupta Siirt’te görevli Uzman Çavuş Musa Orhan’ın kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu yazmıştı. Ezgi Mola, tutuksuz yargılanması kararı sonrası yaptığı eleştiriler nedeniyle Musa Orhan’a hakaret gerekçesiyle yargılanmış ve para cezasına çarptırılmıştı.

Farah Zeynep Abdullah, meslektaşına verilen bu cezayı protesto etmek için sosyal medyasından paylaşım yapmıştı. Abdullah da bu paylaşımı nedeniyle Musa Orhan’a sesli, yazılı veya görüntülü iletiyle hakaret ettiği suçlamasıyla 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle yargılanıyordu. Uşak Banaz Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 9 Mart 2023 günü görülen karar duruşmasında, mahkeme Farah Zeynep Abdullah’ın “hakaret” suçunu işlediğine karar vererek 65 gün hapis cezası verdi ve bu cezayı 1300 TL adli para cezasına çevirdi.

Haber Linkleri için TIKLAYINIZ