Ayhan Gürel: Sizi izlerken azız ama hala varız dedim…

0
49

Merhabalar.

Minik meleğin serüvenine en baştan beri takipçisiyim. Başlarda her günü biraz endişeli bekledim. Yıllardır sayısız annesiz  bebekler ile olan maceralarımda üzüntü ile biten çabalarım hiç de az olmadı.

Ama sizin hikayenizde beni etkileyen, duygulandıran kısım biraz daha farklı.

Vicdan olgusunun her geçen gün biraz daha yok olduğu toplumumuzda, bir yandan hayvanların katledilmesini savunan ve ciddi taraftarı olan görüşlerin olduğu bir platformda minicik bir cana dokunmayı, hayatının odağına koymayı izlemek bana gelecek için biraz daha umut verdi.

Dönüp  yürümek, görmezden gelmek toplumumuzun %99 unun, siz görene kadar görüp geçen belki onlarca kişinin tercihi iken, sizin vicdanınızın rehberliği ile davranmanız, gece gündüz o minik can için çabalamanız, azınlığız ama hala varız dedirtti.

Ne mutlu ki minik melek de sizin bu çabanıza destek oldu ve hayata tutundu. Ben inançlı biri değilim ama karmaya inanırım. İyilerin iyi şeylerle karşılaşacağına çok inanırım. Eminim o dilsiz, günahsız minik melek, size, ailenize, evinize şans getirecek.

Size ve ailenize, tüm canlıların yaşam hakkını savunan bir fert olarak gönül dolusu, minnet, şükran ve teşekkürlerimi yolluyorum. Aynı sizin yaptığınız gibi yolunuz hep iyi insanlarla kesişsin, tüm iyilikler de sizi bulsun.

Sevgiler / Ayhan Gürel