Tarık Nazari: Bu Zor Günlerde Hepimize Umut, Sevinç Kaynağı Oldu…

0
176

Merhaba Sinan hocam,

Bugün Twitter hesabınızdan bizim “kirli” ile ilgili bir yazı yayınlayacağınızı ve dilersek bizlerin de bir şeyler yazabileceğimizi okuyunca; günlerdir heyecanla, merakla ve büyük bir mutlulukla takip ettiğimiz bu güzel çocuk için ben de bir şeyler söyleyeyim istedim.

Öncelikle, onu sizin elinizde ilk gördüğüm fotoğrafı düşününce ne yazık ki pek yaşayacağını düşünmüyor ve çok üzülüyordum. Ancak sizin ve annenizin müthiş desteği sayesinde hem günden güne yaşama bağlandı hem de kalpleri fethetti bu ufaklık. En çok Badem’le olan diyalog çok hoşuma gitmişti, hani belki temizler diye umut bağlanan Badem. Bizim “kirli ortak” Badem’e yaklaştıkça onun hiç yüz vermemesi çok komikti. Sonra sizin de dediğiniz gibi günler günleri kovaladı ve sizin “ortak” direndi ve yaşama tutundu. Kocaman bir göbek, yine kocaman kulaklar ve o güzelim bakışları öyle etkiledi ki beni sanki uzaktan uzağa bir bağ oluştu aramızda ve bir gün yeni bir video gelmezse özlemeye ve eski videolara bakmaya başladığımı fark ettim.

Yani kim bilir belki de yaşadığımız bu zor günlerde bize bir umut, sevinç kaynağı oldu sizin “ortak” ve az da olsa günlük kaygılardan uzaklaşmamızı ve gülmemizi sağladı. Ama özellikle sizin yazdıklarınız ve her anı tarifiniz de çok değerliydi. Bu küçücük bir canlıya gösterdiğiniz özen, sevgi çok güzeldi ve “bizlerin” nasıl da güzel insanlar olduğumuzun kanıtı gibiydi!

Bu nedenle sizin ve “ortak” ın sayesinde tekrar umutlandım ve yaşamak ne güzel dedim! Size ve ellerinden öpülesi annenize çok teşekkürler, eğer ortak bugün yaşıyorsa bu sizin sayenizde oldu! Ve tabi onun da direnmesi önemliydi…

Size “ortak” için yaptıklarınız adına sonsuz teşekkürler, iyi ki sizin gibi güzel insanlar var.

Sevgiler… /Tarik Nazari, Basel