Kaleydoskop tadında…

Reportare’den herkese merhaba,

Bu hafta haftalık formata geçtiğimizden bu yana yayınladığımız en enteresan sayılardan biri ile karşınızdayız. Enteresan diyorum çünkü farklı farklı konularda tarzları birbirinden güzel yazarlarımız birbirini bütünleyen yazılar kaleme aldılar, hatta ben yazıları ard arda okurken bir kaleydoskoptan bakıyormuşum gibi hissettim.

Örneğin İlker Akar bu hafta gittikçe kötüleşen ekonomimizde neye ihtiyacımız olduğunu yazarken, Onur Uğur belirsizlik, karmaşa ve muğlaklık üzerinde duruyor. Gültan Turan dijital demansın ne olduğunu anlatırken, Ozan Diler, büyük can sıkıntılarımızın bize nelere mâl olduğunun resmini çiziyor. Sinan Dirlik bu haftaki söyleşisinde Hayata Destek derneğinin nasıl çalıştığını konuğu ile konuştu. Savash Porgham bu hafta İran’dan Türkiye’ye gelen Afgan Mültecilerin nasıl ve neden bu yolu izlediklerini yazdı. Karga Kafası ise bu hafta adalet sistemimizin kötü gidişine dikkat çekiyor.

Ezcümle bu hafta yine sizin için keyifle okunacak, bilgilendirecek, zihin jimnastiği yaptıracak ve sözü çoğaltacak bir sayı hazırladık. Umarım bizim hazırladığımız kadar keyifle okursunuz.

Tamer Durak

24 Nisan 2022 İstanbul

Fotoğraf: Malcolm Lightbody/ unsplash.com

Benzer İçerikler
Devamı

Harman…

Reportare’den herkese merhaba, eskiden “Ağustos’un yarısı yaz, yarısı kış” denirdi ama bu yıl uzun ve sıcak bir Ağustos…
Devamı

Yangın Var!

Reportare’den herkese merhaba, Yaşadığımız çağa, ülkemizin durumuna, iklim krizine, iklim krizinin tetiklediği orman yangınlarına, sokağa bakınca belki de…
Devamı

Bayram?

Reportare’den herkese merhaba, Ekonomik ve siyasi çalkantıların, yolsuzluk haberlerinin ve bu yolsuzluk haberlerine getirilen yayın yasaklarının artık gündelik…

Reportare, dünyada ve Türkiye’de yaşanan sosyal, çevresel, ekonomik ve siyasal olayları analiz eden, bu alanlarda farklı görüşlere sahip programcı ve konukları ile yaşanan sorunlara yapıcı çözümler sunmayı amaçlayan tam bağımsız bir ortak yayın inisiyatifidir.

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli içerikler sunabilmek için desteğinize ihtiyacımız var. Youtube KATIL botunu üzerinden bize katkıda bulunabilirsiniz.

KATIL