Kaleydoskop tadında…

0
168

Reportare’den herkese merhaba,

Bu hafta haftalık formata geçtiğimizden bu yana yayınladığımız en enteresan sayılardan biri ile karşınızdayız. Enteresan diyorum çünkü farklı farklı konularda tarzları birbirinden güzel yazarlarımız birbirini bütünleyen yazılar kaleme aldılar, hatta ben yazıları ard arda okurken bir kaleydoskoptan bakıyormuşum gibi hissettim.

Örneğin İlker Akar bu hafta gittikçe kötüleşen ekonomimizde neye ihtiyacımız olduğunu yazarken, Onur Uğur belirsizlik, karmaşa ve muğlaklık üzerinde duruyor. Gültan Turan dijital demansın ne olduğunu anlatırken, Ozan Diler, büyük can sıkıntılarımızın bize nelere mâl olduğunun resmini çiziyor. Sinan Dirlik bu haftaki söyleşisinde Hayata Destek derneğinin nasıl çalıştığını konuğu ile konuştu. Savash Porgham bu hafta İran’dan Türkiye’ye gelen Afgan Mültecilerin nasıl ve neden bu yolu izlediklerini yazdı. Karga Kafası ise bu hafta adalet sistemimizin kötü gidişine dikkat çekiyor.

Ezcümle bu hafta yine sizin için keyifle okunacak, bilgilendirecek, zihin jimnastiği yaptıracak ve sözü çoğaltacak bir sayı hazırladık. Umarım bizim hazırladığımız kadar keyifle okursunuz.

Tamer Durak

24 Nisan 2022 İstanbul

Fotoğraf: Malcolm Lightbody/ unsplash.com