Ahmet Mümtaz Taylan LGBTİ Paylaşımı Nedeniyle Hedef Gösterildi

0
200

Oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan, Babalar Günü vesilesiyle yaptığı paylaşımda LGBTİ ifadesini kullandığı için Sabah Gazetesi tarafından hedef gösterildi.

Oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan, Babalar Günü için sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Başta lgbti+ bireylerin babaları olmak üzere tüm babaların Babalar Günü kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Taylan’ın bu paylaşımı, iktidara yakın basın organı Sabah Gazetesi tarafından terörle ilişkilendirilerek servis edildi. Yapılan haberde Gülşen ve Mabel Matiz gibi isimler de hedef gösterilirken “LGBT sapkınlığı” şeklindeki nefret söylemi içeren haberde şu ifadeler kullanıldı:

“Sosyal medya ve dijital platformlarda tehlikeli boyutlara ulaşan, doğrudan aile yapısını hedef alan LGBT sapkınlığı, son dönemde sanat camiasına da sıçradı. Daha önce Gülşen, Reyhan Karaca ve Mabel Matiz gibi ünlü şarkıcılar LGBT terörüne destek verirken, bu kez oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan Babalar Günü’nde LGBT sapkınlığına arka çıkan bir paylaşımda bulundu. Ünlü sanatçının söz konusu paylaşımı sosyal medyada büyük tepki çekti.”

LGBTİ+ desteği nedeniyle hedef gösterilen sanatçılar Mabel Matiz ve Melike Şahin’in de konserleri iptal edilmişti.