Ankara Film Festivali’nde Jüri Krizi: Tacizle Suçlanan Preşeva’nın Görevine Son Verildi

0
37

Ankara Film Festivali jürisinde yer alan Mustafa Preşeva’nın jüri üyeliği, sinema, tiyatro ve TV  sektöründe çalışan kadınların tepkisi nedeniyle sonlandırıldı.

2-10 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Ankara Film Festivali jürisinde yönetmen Derviş Zaim, yazar Mine Söğüt, oyuncular Murat Kılıç ve Selin Yeninci’nin yanı sıra kurgucu Mustafa Preşeva yer alıyordu. Jürinin açıklanmasının hemen ardından sinema, tiyatro, TV alanında çalışan kadınların oluşturduğu #SusmaBitsin Platformu tepki göstererek Ankara Film Festivali’ni boykot çağrısında bulundu.

Preşeva’nın hakkında onlarca taciz ifşasıyla gündeme gelen bir isim olduğuna işaret eden #SusmaBitsin Platformu, sosyal medya hesaplarından bir taciz failine alan açması nedeniyle Ankara Film Festivali’ni boykot çağrısında bulunarak tepki gösterdi.

Tepkinin sosyal medyada geniş yankı bulmasının ardından Ankara Film Festivali sosyal medya hesaplarından bir açıklama yapılarak “Kadınların yanında durduğumuzu bildiriyor ve Mustafa Preşeva’nın görevine son veriyoruz” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz