“Atatürk” FOX’ta ve Sinemada Yayınlanacak

0
40

FOX ve Lanistar Medya, uluslararası tepkiler nedeniyle Disney Plus’ta yayınlanıp yayınlanmayacağı tartışma konusu olan ‘Atatürk’ yapımının, iki ayrı film olarak FOX kanalında ve sinemada yayınlanacağını duyurdu.

FOX ve Lanistar Medya, ‘Atatürk’ yapımının iki film olarak televizyonda ve sinemalarda yayınlayacağını duyurdu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda yayınlanacak olan ilk film FOX TV’de yayınlanacak ve ardından 3 Kasım’da vizyona girecek. İkinci film ise, 22 Aralık’tan itibaren sinemalarda olacak. Her iki film de 2024 yazında FOX ekranlarında yer almaya başlayacak.

Bu açıklama, ‘Atatürk’ içeriğinin Disney Plus platformunda yayınlanıp yayınlanmayacağı konusundaki belirsizliği de netleştirmiş oldu. Filmin Disney Plus’ta gösterime girmeyip yalnızca Türkiye’de yayınlanması, küresel gösterimin olmayacağı anlamına geliyor.

Mehmet Ada Öztekin’in yönettiği, Saner Ayar ve Hakan Karamahmutoğlu’nun yapımcılığını üstlendiği ‘Atatürk’te Atatürk’ü Aras Bulut İynemli canlandıracak.

“‘Atatürk’ü Daha Geniş Kitlelere Ulaştıracağız”

The Walt Disney Company Türkiye Genel Müdürü Cenk Soner, konuyla ilgili şu paylaşımda bulundu:

“Atatürk içeriğimizi Cumhuriyetimizin 100. yılında izleyicilerimiz ile buluşturuyoruz. İçerik stratejimizde yapılan değişiklikler sonucunda iki film olarak planladığımız Atatürk’ün ilk TV özel versiyonunun FOX kanalımızda yayınlanmasının ardından, iki film sinemalarda ve sonrasında FOX ekranlarında olacak. Böylece, ‘Atatürk’ü çok daha geniş kitlelere ulaştırmış olacağız.”

Lanistar Medya adına Yapımcı Saner Ayar ise şunları belirtti:

“Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları kapsamında ‘Atatürk’ü Ekim ayından itibaren FOX’ta TV özel versiyonuyla yayınlayarak, çok daha geniş bir seyirci kitlesine ulaştıracak olmaktan gurur duyuyoruz. Bu çok özel yapımı iki ayrı film halinde sunacağız ve TV’nin yanı sıra sinemalarda da yayınlayarak izleyicilerimize büyük ekranda film izleme keyfi yaşatacağız.”

‘Atatürk’ün Gösterim Takvimi

İlk film, 29 Ekim’de özel gösterimle FOX ekranlarında;

3 Kasım’da sinemalarda;
İkinci film, 22 Aralık’ta sinemalarda;
Her iki film de 2024 yazında FOX ekranlarında olacak.