Aleyna Tilki’den Menajerine Yanıt: “Bir Oyun Daha!”

0
278

Şarkıcı Aleyna Tilki’nin sektörde yaşadığı sorunlara yönelik yaptığı açıklama sonrası menajeri Haluk Şentürk, Tilki’nin iddialarını yalanlayan bir açıklamada bulundu. Tilki, sosyal medya hesabından bu açıklamayı da yalanladı.

Şarkıcı Aleyna Tilki, sahneye çıkmasının engellendiğini belirten bir açıklamada bulunmuştu. Şarkıcının menajeri Haluk Şentürk, “Aleyna Tilki diğer sanatçılar otelde kalırken kendisine özel ev kiralanmasının istedi. Organizasyon şirketi de bunu karşılamak istemeyince iptal edildi. Bir de ‘Ölmemi istiyorlar’ demiş. Öldürmek mi? Aleyna kendi kendisinin katili…” sözleriyle şarkıcının iddialarına yanıt verdi.

“Gerçeklik algıma oynanan bir oyun daha”

Aleyna Tilki, Şentürk’ün iddialarına X hesabından yaptığı açıklamayla cevap verdi. Tilki,” Bugün hakkımda çıkan açıklamalar doğru değil. Hatta gerçeklik algıma oynanan bir oyun daha” sözleriyle başladığı açıklamasına, kendisine yönelik “lüks istekleri olduğu” yönündeki suçlamaya karşı çıkarak devam etti.

Açıklamanın devamı şu şekilde: “Çıkacağımız turnede yurt dışı uçak bileti, ekipman masraflarının çok olduğunu söylediler ve ben o turnede olmak istediğimi, uçak masrafını düşürmek için ‘Uçak bana şart değil, zaten dünyanın her yerinde tek kalıyorum orada bir evde kalır trenle de konserime gider gelirim. Tren sahneden önce beni yormaz aksine bana ilham olur.’ dediğimi kendisi dahil herkes biliyor… Hatta orkestramı bile bu turneye göre tasarlamıştım. Kendileri de bu şekilde işlerini çok kolaylaştırdığımı söylediler.”

“Algı operasyonuyla beni tam tersi şekilde gösteriler”

“Çok üzüldüm. Ben gazetenin üstünden yeri gelince ekmek yiyen, ülkede güvenlik problemim olsa da yaşıtlarım gibi yaşamı deneyimlemek için paylaşımlı öğrenci evlerinde kalan, son bir yılımı doğanın en bakir yerlerinde bazen babamla bazen arkadaşlarımla dağlarda kalarak geçirmiş, konforu gerçek şeylerde arayan bir kadınım. Zaten nasıl oldu da tüm sektör algı operasyonuyla beni benden tam tersi göstermişti hiç anlayamamıştım. Artık daha yeni bi versiyonumda olduğum için her şeyi anlıyorum ve tek değilim.”

“Sahnelerimin neden iptal olduğunu öğreneceğiz”

Tilki, açıklamasını bitirdiği şu sözlerle sektöre yönelik yeni bir açıklama yapacağının imasında bulundu:

“Ben yıllardır dünyanın her yerine gidip iki İngilizce üç tane de Türkçe albüm bitirdim. Henüz hiçbirini çıkartmadım. Çünkü sizin gibi acelelerim yok… Şarkılarım tüm otoritelerden daha büyük benim için çünkü onlar benim hikayem ve kalpten kalbe hepimizin yaşadığı hissettiği hikayeler… Onlar sizden korkamaz… Hepimiz o turnenin ve hatta çocukluğumdan beri sahnelerimin neden iptal olduğunu biliyor olacağız…”

Tilki’ye sanat dünyasından destek

Şarkıcı Ceylan Ertem, Tilki’ye desteğini sosyal medya hesabından yaptığı şu paylaşımla dile getirdi:

“Bu yetenekli gencecik kadın şarkıcı ve şarkı yazarının ülkeyi dünyayı özgürce turlaması lazım, böylece gelişecek, dönüşecek, çiçek gibi açacak… Kim engel oluyorsa gençlerin hayallerine zalımdır! Yanındayız Aleyna’cım.”

Şarkı yazarı ve şarkıcı Can Bonomo da Tilki’ye destek verenler arasındaydı. Bonomo: “’The Woman in Me’yi kısa bir süre önce okudum. Britney Spears, hayatının benzer sebepler yüzünden nasıl cehenneme döndüğünü kaleme almış. Olan biteni idrak etmeye başladığında maalesef geç kaldığından bahsediyor. Aleyna’nın bu farkındalığını ve cesaretini tebrik ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz