Ecem Erkek Cumhurbaşkanı Başdanışmanından Sonra AKP’li Yücel Arzen’in de Hedefinde

0
292

TBMM Genel Kurulu’nda Ecem Erkek’in sokak hayvanlarıyla ilgili konuşmasını hakaret dolu sözlerle eleştiren AKP’li Yücel Arzen Hacıoğulları’na, TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca yanıt verdi.

Oyuncu Ecem Erkek, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Oktay Saral’dan sonra AKP İstanbul Milletvekili Yücel Arzen Hacıoğulları tarafından hedef gösterildi.

Hacıoğulları, Altın Kelebek Ödül Töreni’nde En iyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncusu ödülünü alan Ecem Erkek’in ödül töreninde yaptığı hayvan hakları konulu konuşmasını, TBMM Genel Kurulu’nda eleştirdi. Hacıoğlulları, Başdanışman Oktay Saral’ın fikirlerini tekrarladığı konuşmasında “hayvancıl aktristimiz”, “duyar kasan zihin engeli” gibi aşağılayıcı sözlerle hakaret etti.

Hacoğulları’nın konuşmasındaki ilgili bölüm şöyle:

“İki gün önce Altın Kelebek ödül töreninde kazandığı ödülü köpeği Loli için alan sözüm ona çağdaş, ilerici, modern, insancıl ve hayvancıl aktristimiz, onun gibi. Hemen yanı başımızda öldürülen, katledilen binlerce çocuğu, bebeği aşarak sokak köpeklerine yardım konusunda duyar kasan bu zihin engeli değil de nedir sizce? Bu zihin ne görme ne işitme ne yürüme engelidir.”

Gülizar Biçer Karaca’dan yanıt

TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca ise Hacıoğulları’na şu karşılığı verdi:

“Sayın Milletvekili, elbette ki yanı başımızda, Filistin’de, Gazze’de katledilen çocuklar, kadınlar ve tüm yurttaşlar hepimiz için yürek acısıdır. Ancak sokak hayvanlarına karşı söylenmiş olan bu cümleleri desteklemediğimizi ve Genel Kurul’da da Hayvan Hakları Komisyonu’nda görev yapmış bir milletvekili olduğum süreçte özellikle hayvanların da bu ekosistemin bir parçası olduğunun ve can dostlarımız olduğunun altını bir kez daha çizmek istiyorum.”

Gülizar Biçer Karaca, söz konusu konuşmayı ve yanıtını içeren video kaydını sosyal medya hesabından paylaştı ve “Altın Kelebek ödül töreninde konuşan Ecem Erkek’i ve hayvan hakları savunucularını hedef alan bir kürsü konuşmasına kayıtsız kalamazdım. Kuşkusuz, biz can dostlarımızın ve hak savunucularının yanındayız” dedi.

SÖZ Platformu Haberi – Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Oyuncu Ecem Erkek ve Cem Davran’ı Hedef Gösterdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz