Sandıklı Belediye Başkanı Gökçe Konserini İptal Etti: Sınırlarımıza Giremez

0
396

Müzisyen Gökçe’nin Afyonkarahisar’a bağlı Sandıklı ’da vereceği konser LGBTİ+ desteği yaptığı gerekçesiyle iptal edildi.

LGBTİ+ desteği vermek suçlaması bir konseri daha iptal ettirdi.

Sandıklı Termal Turizm Festivali kapsamında müzisyen Gökçe 11 Ağustos’ta sahne alacaktı.

Afyonkarahisar’a bağlı Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl,  bizzat inceleme yaptığını duyurdu. İncelemelerinden sonra sanatçının LGBTİ+ desteği ile Cumhurbaşkanı’na iftira içerikli paylaşımları yaptığını iddia etti. Bu gerekçeyle konseri iptal ettiğini açıkladı.

Belediye başkanı açıklamasında, müzisyen Gökçen’in Sandıklı sınırlarına giremeyeceğini söyledi.

Murat Övüç yasağını da destekledi

Sandıklı belediye başkanı bugün Samsun Valiliği’nin Murat Övüç’ün konserine verdiği yasak kararını da kutlayan bir mesaj paylaşı.

Gökçe kimdir?

Gökçe Dinçer Gençer sahne adı olarak Gökçe’yi kullanıyor. 9 Eylül 1979 İstanbul doğumlu.

İlkokul yıllarında piyano ve bateri öğrendi. Üniversite yıllarında çeşitli amatör gruplara solistlik yaptı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat & Kültür Yönetimi Bölümünden mezun oldu. İki yıl boyunca bir reklam şirketinde çalıştıktan sonra hayatına müzisyen olarak devam etme kararı aldı. Üç kadından oluşan The Eva Band ile bateri çalmaya başladı. Yaklaşık iki sene kadar çeşitli şehirlerde konserler verdi.

2007 yılında ilk albümü Böğürtlenli Reçel ve 2009’da Beş Kuruş Yok adlı albümlerini çıkardı. Bu albümlerden “Aradım Seni”, “Vay Be Ben Neymişim”, “5 Kuruş” ve “Anladım Ki” Türkiye çapında hit oldu. Ocak 2012’de üçüncü albümü Kaktüs Çiçeği’ni çıkardı. 2012 yılında yükselen başarı grafiği ile Altın Kelebek Ödülleri’nden “En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı” seçildi. 2014’te Matruşka           dördüncü ve 2017’de Kırmızı Kurdele     beşinci albümü oldu.

Gökçe’nin Youtube kanalına ulaşmak için tıklayın.

Sandıklı Belediye Başkanı kimdir?

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün belediyenin internet sitesinde adının başında Dr. İbaresi var.

1982 yılında Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde doğdu. Sandıklı’da başlayan öğrenim hayatına İmam Hatip Orta Okulunda devam etti. Lise öğrenimini Nazilli Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde ve yüksek lisansını ise Afyon Kocatepe üniversitesinde yaptı. Doktorasını Pamukkale Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde tamamladı.

Eğitiminin ardından özel sektörde çalıştı. 2002 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nde siyasete başladı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Sandıklı belediye Başkanı oldu. İngilizce ve Arapça biliyor. Evli ve üç çocuk babası.