TRT Müzik 2020 Yılında Yaptığı Pervin Chakar Paylaşımını Kaldırdı

0
428

Pervin Chakar 10 Ekim 2020’de TRT Müzik’te “Müziğin Diliyle” adlı programa konuk olmuştu. TRT Müzik programın sosyal medya duyurusunu kaldırdı.

Soprano Pervin Chakar CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in konserine katılıp kutlaması sonrası, Kürt kimliği öne sürülerek hedef haline gelmişti.

İstanbul Kadıköy’deki Süreyya Operası’nda 19 Kasım günü piyanist Paolo Villa ile birlikte “Bir Opera Gecesi” adlı dinletide sahne alan Pervin Chakar, sosyal medyada hedef haline getirildi. Gecenin sonunda Chakar’ı kutlaması üzerine bazı sosyal medya kullanıcıları hem Özel’i hem de Chakar’ı hedef gösterdi. İktidara yakın medyada Chakar’ın “Özgür Özel Türkiye düşmanı Pervin Chakar’ın elini öptü” başlıklı haberler yaptı.

Pervin Chakar ise “Anadilimle şarkı söylemek en büyük hakkım” diyerek bu saldırılara yanıt vermişti.

BirGün gazetesinden İsmail Arı, sosyal medya hesabından TRT Müzik’in Pervin Chakar ile ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımını sildiğini duyurdu. 

Müziğin Diliyle programına çıkmıştı

10 Ekim 2020 tarihli paylaşımda “Ulusal ve uluslararası birçok yarışma ve etkinliklerde ödül almış opera sanatçısı Pervin Çakar, değişen görsellere göre doğaçlama şarkılar söylüyor” deniliyordu. Paylaşımın devamında Chakar’ın TRT Müzik’te katılacağı “Müziğin Diliyle” adlı programın yayın saati belirtiliyordu.

TRT Müzik’in bu paylaşımı Google arama sonuçlarında görünüyor ama linkler çalışmıyor.

Özgür Özel: Sanatçıya gösterilmesi gereken nezaket…

Pervin Chakar’ı kutlaması üzerine eleştirilen Özgür Özel, konuyla ilgili Cumhuriyet gazetesine verdiği röportajda şöyle konuştu:

“Pervin Chakar’ı da izledim ve çiçek verdim. Çiçek verirken bir sanatçıya gösterilmesi gereken ilgi ve nezaket olarak öyle yaptım. Hiç de pişman değilim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz