Hakan Aysev Atatürk Filminde Sesinin İzinsiz Kullanıldığını Açıkladı

0
258

Seslendirdiği Çanakkale Türküsü’nü “Atatürk 1881 – 1919″ filminde duyan Hakan Aysev, “Filmde yer almaktan onur duydum ama ismim de yazsaydı keşke!” dedi.

Opera sanatçısı ve tenor Hakan Aysev, “Atatürk 1881 – 1919” filmindeki bir sahnede kendisinden habersiz sesinin kullanıldığını açıkladı. Bir albüm projesi için seslendirdiği Çanakkale Türküsü’nün filmin son sahnesinde kullanıldığı görünce şaşırdığını belirten Aysev, “Filmde yer almaktan onur duydum, herhangi bir talebim de yok ama ismim de yazsaydı keşke!” dedi.

Aysev, Hürriyet‘ten Mehmet Üstündağ’ın aktardığına göre “Albümün yapım şirketinden mutlaka izin alınmıştır ve telifleri de ödenmiştir, buna şüphem yok. Zaten benim de herhangi bir maddi talebim yok. Atatürk sevgimi kimseyle tartışmama gerek yok. ‘Ata’mızın Sevdiği Şarkılar’ albümü için iki şarkı söylemiştim. Birisi de bu türküydü. Büyük onur duydum bu filmde yer almasından, çok da mutlu oldum ama nezaketen bana da söylenebilirdi. Hatta belki ismim de yazılabilirdi. Buna kırıldım bir tek” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz