Milliyetçi Hesaplar Hedef Gösterdi, Apolas Lermi Konseri İptal Edildi

0
175

Milliyetçi gruplar tarafından sosyal medyada hedef gösterilen sanatçı Apolas Lermi’nin 21 Temmuz’da Kadırga Festivali’nde vereceği konser, Gümüşhane Özkürtün Belediyesi tarafından iptal edildi.

Susma Platformu’nun haberine göre, Sanatçı Apolas Lermi, 21 Temmuz Cuma günü Kadırga Festivali’nde sahne alacaktı. Milliyetçi gruplar tarafından sosyal medyada hedef gösterilen sanatçı, konserin Gümüşhane Özkürtün Belediyesi tarafından iptal edildiğini açıkladı.

Lermi’nin paylaşımında şu sözlere yer verildi:

“Belediye tarafından 21 Temmuz 2023 Kadırga Festivali için başkan tarafından arandık ve başkanın tüm taleplerini sözleşmesiz, ön koşulsuz olarak kabul ettik. Daha sonra belediye bizim adımızın da olduğu afişi sayfalardan paylaştı. Afişi gören ve kendine “milliyetçi Trabzonspor, Türkçü” gibi isimler veren 3-5 sosyal medya hesabı Özkürtün Belediye’sine konserin iptal olması için baskı yaptı.”

Açıklamada, “Milliyetçi Trabzonsporlular” diye bir taraftar grubunun olmadığı; bu Twitter hesabının, uygunsuz hareketleri nedeniyle Çerkezköy MHP, Çerkezköy Trabzonlular Derneği ve Gurbetçi Gençler Taraftar Grubu’ndan atılan bir TSK görevlisi asker tarafından yönetildiği belirtilirken MHP’nin bu konuda tavır alması gerektiği vurgulandı.

Apolas Lermi, daha önce de Kasım 2018’de Uzungöl’deki doğa talanına karşı yaptığı şarkı nedeniyle bölgedeki işletme sahipleri tarafından tehdit edilmişti. Mayıs 2022’de Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın kendisini hedef göstermesinin ardından Denizli ve İstanbul’daki konserleri iptal edilmiş veTemmuz 2022’de Giresun konseri valilik tarafından yasaklanmıştı.