Savcı, Onur Şener’in Katil Zanlıları İçin Müebbet Talep Etti

0
60

Müzisyen Onur Şener’in öldürülmesine ilişkin görülen davada savcı, iki sanık hakkında “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis, üç sanık hakkında ise beraat talep etti.

Ankara’nın Çankaya ilçesinde bir eğlence mekânında çıkan tartışma sonucu müzisyen Onur Şener’in öldürülmesine ilişkin açılan dava Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya tutuklu sanıklar İlker Karakaş, Ali Gündüz ve Semih Soyalp ile tutuksuz sanıklar Gözde Gündüz, Jale Erberk ve taraf avukatları katıldı.

Tanık beyanlarının ardından cumhuriyet savcısı esas hakkındaki görüşünü açıkladı. Savcı, sanıkların 2 Ekim 2022’de Çayyolu Mutlukent Mahallesi’ndeki eğlence mekânına gittiğini, Şener’in programının ardından tekrar sahneye gelerek karaoke şeklinde şarkı söylediği sırada tartışma yaşandığını belirtti.

Bunun üzerine sanıkların dışarı çıktığını aktaran savcı, Karataş ile Gündüz’ün ellerindeki kırık cam bardakla boynundan yaraladıkları Şener’in olay yerinde hayatını kaybettiğini ifade etti.

Savcı, Karataş ile Gündüz’ün “kasten öldürme” suçundan müebbet hapisle cezalandırılmalarını, tutuklu sanık Soyalp ile tutuksuz sanıklar Gözde Gündüz ve Jale Erberk’in beraatlerini talep etti.

Mahkeme, tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına ve sanıklara esasa ilişkin savunmalarını hazırlamaları için süre verilmesine hükmederek, davayı 5 Temmuz’a erteledi.

İddianamede, birlikte hareket ettikleri ve acıma hissi duymadan bardak kırığıyla eylemi gerçekleştirdikleri belirtilen sanıkların “canavarca hisle kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmaları isteniyor.