Kendi Dev, Yüreği Dev, İşleri Dev Bir Adam: Fırat Kasapoğlu

0
650

Otuz yılımı verdiğim etkinlik sektöründen çok özel, çok güzel bir adamla tanıştırmak istiyorum sizi.

Fırat Kasapoğlu

Aslında bir çoğunuz kendisini tanımasanız da yaptığı etkinliklere mutlaka katılmış, izlemiş bir parçası olmuşunuzdur. Bir parçanız olmuştur. Belki İKSV’nin konserlerinde, Rock’n Coke organizasyonunda, konser turnelerinde, Body, Lenorda Vinci gibi sergilerde gölgesi üzerinize düşmüştür, belki Türkiye’de gerçekleştirilen Eurovision şarkı yarışmasını televizyondan izlerken dokunuşunu hissetmişsinizdir.  Dev gibi bir adam Fırat Kasapoğlu, fiziği kadar yüreği de dev gibi bir adam. Hani masallarda iyi yürekli devler vardır ya, bizim sektör için bir masal kahramanıdır Fırat. Dostum olduğu, aynı sektörden olduğum için gurur duyduğum bir adam. Bizim sektörde işini titizlikle yapan, kılı kırk yaran ender isimlerden biri. Çok uzun yıllara dayanan dostluğumuzda yüzünü bir kez olsun asık görmediğim, bitmeyen enerjisiyle etkinlik boyunca sağdan sola koşturan bir adam. Gerek ulusal gerekse uluslararası deneyimlerini gençlerle, meslekten genç profesyonellerle büyük bir heyecan içinde paylaşan, deneyimlerini ilgili STK’larda canla başla anlatan, bir şeyleri değiştirmeye çalışan bir profesyonel.

Uzun yıllar Amerika-Türkiye arasında mekik dokuduktan sonra artık Amerika’ya yerleşmiş olsa da gerçekleştirdiği projelerle bizlere yaşattığı deneyimlerin izleri, dokunuşları, hep bizimle.

Umarım zaman içerisinde daha bir çok yeni, büyük, etkileyici projeyle bizlere dokunmaya, hayatımızı güzelleştirmeye devam eder.

Ben kısa keseyim ve sözü Fırat’a bırakayım o zaman…

Ulvi Yaman

28 Temmuz 2021

1
2
3
4
5
6
Önceki İçerikYeryüzündeki yaşamın gizli kaynağı: Deniz Çayırları
Sonraki İçerikPorajmos, Unutulmuş Holokost, Romanofobi…
1966, İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi, Basın-Yayın Yüksek Okulu,Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin Radyo ve Televizyon Bölümü’nde yüksek lisans yaptı ve doktora çalışmasına devam etti, tez aşamasında ayrıldı. 1984-1989 yılları arasında, bir yandan okurken bir yandan Toros Mühendislik şirketinde İthalat ve Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. , yine aynı yıllar arasında UNESCO’ya bağlı, kar amacı gütmeyen uluslararası programlara sahip “The Experiment In International Living in Turkey”de Program Koordinatörlüğü görevini yürüttü. 1991 yılında Şeker Sigorta’da Reorganizasyon, Pazarlama ve Reklam Müdürü olarak mesleki kariyerine başladı. 1993 yılında Oyak Sigorta’da Reklam Müdürü olarak görev aldı. Dream Design Factory’de 7 yıl Genel Koordinatörlük, (dDf'teki son 3 yılında dDf’nin yan kuruluşu olan dda, Dream Design Advertising’de Müşteri İlişkileri Direktörlüğü) Capital Events’de 2 yıl Genel Koordinatörlük görevlerinde bulundu. 2003 yılında X-event’in kurucu ortaklarından biri olarak, şirketinin genel koordinatörlük görevini üstlendi. 2005-14 yılları arasında Farkyeri Reklam Ajansının Kurucu Ortakları arasında yer aldı. Ulusal ve uluslararası müşteriler için yüzlerce başarılı projeyi hayata geçirdi.Reklamcılık ve Etkinlik Yönetimi alanlarında bir çok ödül aldı. İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği Genel Koordinatör olarak görev yaptı. Çeşitli kitap projelerine katkıda bulundu, çeşitli dergi ve gazetelerde yazı, araştırma ve makaleleri yayınlandı. Halen bir çok ajans ve markaya danışmanlık vermektedir. TTNet'in "Yaratıcıya Destek, Yaratıcı Ekonomiye Destek" projesinin eğitmenlerinden oldu. 2006-2011 yılları arasında Bilgi Üniversitesi, Reklamcılık Bölümü’nde, “Etkinlik Yönetimi” dersleri verdi. Fenerbahçe Kulübü, Yüksek Divan Kurulu Üyesidir Specialties: Advertising, Event Management and Marketing, Special Project