Farah Zeynep Abdullah, Musa Orhan’ın Açtığı Hakaret Davasında İfade Verdi

0
242

İpek Er’e tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan Musa Orhan’ın açtığı ikinci hakaret davasında Ferah Zeynep Abdullah ifade verdi.

Farah Zeynep Abdullah hakkında, Batman’ın Beşiri ilçesinde intihar eden 18 yaşındaki İpek Er’e nitelikli cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen eski uzman çavuş Musa Orhan’a sosyal medyadan hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davanın duruşması görüldü.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde talimatla ifadesi alınan oyuncu, “Olayı okudum. Korkunçtu. Ben de iddianamede belirtilen paylaşımda bulundum. Amacım kesinlikle Musa Orhan’a hakaret etmek değildi. Yapılan haberlere tepkiydi” dedi.

Savunmasına devam eden Abdullah hakaret kastının olmadığını belirterek “Beraatimi talep ediyorum. Duruşmalardan vareste tutulma talebim vardır” dedi.

Oyuncunun avukatı da müvekkilinin suç kastının olmadığını ifade ederek beraatini talep etti.

Farah Zeynep Abdullah’a açılan ikinci hakaret davası

Bugün görülen duruşma tecavüz faili Musa Orhan’ın Farah Zeynep Abdullah’a açtığı ikinci davaya ait.

Abdullah daha önce Musa Orhan’ın tutuksuz yargılanmasını protesto eden sanatçı Ezgi Mola’ya destek verdiği için yargılanmış ve ceza almıştı.

Batman’ın Beşiri ilçesinde tedavi gördüğü hastanede intihara kalkışan ve 34 gün sonra 18 Ağustos 2020’de hastanede hayatını kaybeden İpek Er, bıraktığı mektupta Siirt’te görevli Uzman Çavuş Musa Orhan’ın kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu yazmıştı. Ezgi Mola, tutuksuz yargılanması kararı sonrası yaptığı eleştiriler nedeniyle Musa Orhan’a hakaret gerekçesiyle yargılanmış ve para cezasına çarptırılmıştı.

Farah Zeynep Abdullah, meslektaşına verilen bu cezayı protesto etmek için sosyal medyasından paylaşım yapmıştı. Abdullah, Uşak Banaz Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 9 Mart 2023 tarihinde 65 gün hapis cezası aldı ve bu ceza 1300 TL adli para cezasına çevrildi.

Bu karardan sonra Musa Orhan bir hakaret davası daha açtı. Farah Zeynep Abdullah bir paylaşım daha yaparak, “Şerefsiz ve göründüğü kadarıyla bir geçim yöntemi olarak adalet sistemini kullanan, daha doğrusu buna izin verilen Musa Orhan şimdi de bana tazminat davası açmış. Aç köpek” ifadelerini kullanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz