Gökçe’nin İkinci Konseri de İptal Edildi

0
167

Müzisyen Gökçe’nin Sandıklı’dan sonra Hayrabolu’da vereceği konser de iptal edildi.

Müzisyen Gökçe, Sandıklı’dan bir gün sonra Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde 31’inci Ayçiçeği Festivali’nde 12 Ağustos’ta sahneye çıkacaktı. Ancak ilçenin belediye başkanı Dr. Osman İnan da Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl gibi, LGBTİ+’ye destek verdiği gerekçesiyle Gökçe’nin konserinin iptal edildiğini açıkladı.

Gökçe’nin Afyonkarahisar’a bağlı Sandıklı’da vereceği konser de aynı gerekçeyle, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl tarafından 7 Ağustos 2023 günü iptal edilmişti.

Reportare haberi: Sandıklı Belediye Başkanı Gökçe Konserini İptal Etti: Sınırlarımıza Giremez

Gökçe kimdir?

Gökçe Dinçer Gençer sahne adı olarak Gökçe’yi kullanıyor. 9 Eylül 1979 İstanbul doğumlu.

İlkokul yıllarında piyano ve bateri öğrendi. Üniversite yıllarında çeşitli amatör gruplara solistlik yaptı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat & Kültür Yönetimi Bölümünden mezun oldu. İki yıl boyunca bir reklam şirketinde çalıştıktan sonra hayatına müzisyen olarak devam etme kararı aldı. Üç kadından oluşan The Eva Band ile bateri çalmaya başladı. Yaklaşık iki sene kadar çeşitli şehirlerde konserler verdi.

2007 yılında ilk albümü Böğürtlenli Reçel ve 2009’da Beş Kuruş Yok adlı albümlerini çıkardı. Bu albümlerden “Aradım Seni”, “Vay Be Ben Neymişim”, “5 Kuruş” ve “Anladım Ki” Türkiye çapında hit oldu. Ocak 2012’de üçüncü albümü Kaktüs Çiçeği’ni çıkardı. 2012 yılında yükselen başarı grafiği ile Altın Kelebek Ödülleri’nden “En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı” seçildi. 2014’te Matruşka dördüncü ve 2017’de Kırmızı Kurdele beşinci albümü oldu.

Gökçe’nin Youtube kanalına ulaşmak için tıklayın.