Hedef Gösterilen Melek Mosso Konserini İptal Etti

0
181

Melek Mosso PowerTürk Müzik Ödülleri Töreni’ndeki konuşması için de kimseyi hedef almadığını ifade etti. Seçim dönemi yaptığı paylaşım için özür diledi, konserini gerginliği artırmamak için iptal etti.

Melek Mosso, sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak 57. Kiraz Festivali’nde vereceği konseri iptal ettiğini duyurdu.

Melek Mosso 11 Haziran günü Tekirdağ’ın AKP’li Süleymanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği 57. Kiraz Festivali’nde sahne alacaktı. Melek Mosso’nun 5 Haziran 2023 günü akşamı PowerTürk Müzik Ödülleri Töreni’nde kadın cinayetlerini protesto ettiği konuşmasının ardından, iktidara yakın medya bu konserin iptal edilmesi çağrısı yapıyordu.

“Seçim kombini” paylaşımı için özür diledi

Sabah gazetesi Melek Mosso’nun seçim sürecinde AKP’li seçmen bir kadına hakaret eden bir kadına sosyal medyadan destek verdiğini belirterek hedef de göstermişti.

Melek Mosso açıklamasında ilk ön önce bu paylaşım için özür diledi:

“Çok üzgünüm. ‘Seçim kombini’ diyerek yaptığım esprimin amacını aşmış olma durumundan dolayı, birbirini bu kadar seven bir toplumun karşı karşıya geliyor olması çok üzücü. Amacımın kimseyi üzmek ya da ayrıştırmayı tetiklemek olmadığını beni tanıyan herkes bilir; tanımayanlara da ben açık yüreklilikle ifade edeyim: Öyle biri değilim ve yaşananlardan dolayı üzgünüm. Çünkü ben, işin sahibi hangi parti, dinleyen kitlenin siyasi düşüncesi ne diye düşünmeden şarkı söylemek isteyen biriyim. Öyle de yoluma devam etmek istiyorum.”

“Hiçbir kişiyi, kurumu ve yönetimi sorumlu tutmadım”

Açıklamasında PowerTürk Müzik Ödülleri Töreni’ndeki konuşması için de kimseyi hedef almadığını ifade etti:

“Gelelim ödül konuşmasındaki teşekkür konuşmamam. O, benim kendi kariyerimde en içtenlikle yaptığım teşekkürlerden biriydi… Kuzenini, kocası tarafından 32 yerinden bıçaklanarak cinayete kurban veren, o acıyı iliklerine kadar yaşayan ve şahit olan bir kızın sözleri. Amacım hiçbir kişi ya da kurumu, yönetimi sorumlu tutmak değil, bu acıların bir daha yaşanmamasını dilemekti. Böyle acılar, siyaset üstü acılardır. Bu acıyı yaşayarak tecrübe eden biri olarak konuşmamın siyasi düzleme çekilmiş olmasını da asla arzu etmem.”

“Gerginlik duvarına bir tuğla da ben koymayacağım”

Mosso hedef gösterilen konserini de gerginliği artırmamak için iptal ettiğini duyurdu.

“Şimdi, günün sonunda görüyorum ki, artık daha da çok birleşme zamanı. Ayrı gayrı olmadan, bir olma… Bu gerginlik duvarına bir tuğla da ben koymayacağım. Bu sebeple ben de 8 Haziran’daki konserimin yapılmamasının daha doğru olacağını düşünüyorum.”

Mosso açıklamasını “kırdığım incittiğim herkesten özür dilerim” diye bitirdi.