Asya Alizade: Gözaltındayken Beni Silivri’ye Götürdüler

0
250

Asya Alizade, şarkı sözleriyle uğraşan gazetecilere seslendi ve asıl haber yapmaları gereken şeyin, geri gönderme merkezindeki kötü koşullar olduğunu söyledi.

Bir klibinde “esrar gibi” ibaresi kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınıp sınır dışı edilmek üzere geri gönderme merkezine gönderilen Azeri asıllı şarkıcı Asya Alizade, serbest bırakıldı.

Alizade, Instagram hesabından yaptığı açıklamada savcılığın, şarkısında suç unsuru bulunmadığı yönündeki kararına rağmen Silivri’deki geri gönderme merkezine götürüldüğünü söyledi. Ünlü rapçi, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Sevgili ve ayni zaman da çok tatlişko emniyet ekibi beni evimden gözaltına aldılar. Hakkımda soruşturma işlemleri başlatıldı. Bu konuyla ilgili savcılıkta ifade verdim. Ve savcı suçsuz olduğumu anlayıp serbest bıraktı. Sonrasında karakolda iki gün geçirip, Silivri’ye götürdüler. Beni orada suçsuz yere üç gün tuttular. Abi kadınlar orada çocuklarıyla (1 aylık – 16 yaşa kadar) iğrenç koşullarda tutuluyorlar ve hiç kimse onlar hakkında hiçbir şey bilmiyor.”

Alizade, şarkılarındaki kelimelerle uğraşan gazetecilere seslenerek asıl haber yapmaları gereken şeyin geri gönderme merkezindeki koşullar olduğunu söyledi; Türkiye’yi sevdiğini ve hiçbir yere gitmeyeceğini sözlerine ekledi.

Asya Alizade 2 Haziran 2023 Cuma günü Zorlu Center’da sahne alacak.