Bahçeli’nin Danışmanı Ali Sunal’ı Hedef Aldı

0
162

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Basın Danışmanı ve Türkgün gazetesi yazarı Yıldıray Çiçek, depremin ardından ortaya çıkan eksiklikleri programdaki bir konuşmayla dile getiren oyuncu Ali Sunal’ı hedef aldı.

Türkgün gazetesindeki köşesinde ‘Güldür güldür ama ikiyüzlü olma Ali Sunal’ başlıklı bir yazı kaleme alan Yıldıray Çiçek, Ali Sunal’ın Güldür Güldür adlı programda yaptığı ve gündem olan konuşmanın siyasi içerik taşıdığını iddia etti. BirGün’ün haberine göre Çiçek, “Ali Sunal’ın niyeti de onun videosunu paylaşanların niyeti de deprem felaketinin sonuçları üzerinden seçim öncesi hükümeti ne kadar sorgulatırız ve yıpratırız şeklindedir. ‘Ali Sunal hükümeti eleştiremez’ diye elbette bir kural ve yasaklama yoktur. Fakat Ali Sunal’ın Türkiye’de her kesimin izlediği ‘Güldür Güldür’ programını bu amaç için kullanması etik değildir,” İfadelerini kullandı. Programda sahne alan diğer oyuncuları da hedef alan MHP Genel Başkanı Baskın Danışmanı Çiçek, “Durduğu nokta neyse ona hizmet etmeye çalışıyor. Güldür Güldür programının oyuncu kadrosunun büyük bölümü de zaten sol düşünceye mensup olduğu için bu hizmet daha seri ve düzenli olmaktadır,” dedi.

Ali Sunal, 12 Mart’ta Show TV’de yayımlanan ‘Güldür Güldür Show’ programında bir konuşma yapmış ve deprem felaketine müdahalede görülen eksikleri ortaya koymuştu. Sunal, “Peki nedir bu normal, nasıl bir normalleşmenin peşindeyiz? Mesela fay hattına binalar yapmak mıdır normal olan? Ya da depremden sonra arama kurtarma ekiplerinin ve yardımların gecikmesi normal midir? Denetlenmemiş binalar, parayla satın alınan mimar diplomaları, beceriksiz müteahhitler, liyakatsiz görevliler normal midir? Çürük binalara imar affı vermek normal midir mesela? Veya böyle bir zamanda çadır satmak normal midir? Binlerce insanı göz göre göre ölüme göndermek normal midir? Ve böyle bir felaket sonrası bir kişinin bile sorumluluk hissedip ‘Arkadaş ben yanlış yaptım, özür diliyorum’ deyip istifa etmemesi normal midir sizce?” demişti.

Haber Linki için TIKLAYINIZ