İstediği Şarkıyı Çalmayan Müzisyeni Öldüren Sanık Hakkında Müebbet İstendi

0
178
Cihan Aymaz
CİHAN AYMAZ (/İSTANBUL-İHA) Kadıköy Rıhtım'da şarkı söyleyen Cihan Aymaz isimli genç, istek şarkı tartışmasında bıçaklanarak öldürüldü.

Cihan Aymaz’ı istediği şarkıyı çalmadığı gerekçesiyle öldüren Mehmet Caymaz hakkında hazırlanan iddianamede müebbet hapis cezası istendi.

Kadıköy’de 2 Mayıs 2023 günü istediği şarkıyı çalmadığı gerekçesiyle Kürt müzisyen Cihan Aymaz’ı öldüren Mehmet Caymaz hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre cinayet şöyle gelişti: Mehmet Caymaz elindeki içki şişesini bırakarak yüksek sesle bağırarak müzisyen Aymaz’dan şarkı çalmasını istedi. Müzisyen Aymaz ise şüpheliye sakin olmasını ve istediği şarkıyı çalacağını söyledi. Ancak Mehmet Caymaz küfür ederek yanında taşıdığı çakıyı çıkararak müzisyen Aymaz’ı önce boyun, sonra göğüs bölgesinden yaraladı ardından iterek denize attı.

Şüphelinin savunmasına itibar edilmedi

İddianamede şüpheli Caymaz’ın olay yerinde tehdit edildiği, ardından kendisini savunmak için kesici alete başvurduğuna dair savunmasına yer verildi. Başsavcılık tanık ifadeleri ve güvenlik kamerası görüntülerinde savunmayı destekler nitelikte bir tespit bulunamadığı, bu nedenle savunmasına itibar edilmediği ve haksız tahrik hükümlerinin uygulanmaması gerektiğini belirtti. İddianamede Mehmet Caymaz’ın “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz