Mahir Akkoyun Serbest!

0
207

Avukat Kubilay Büber açıkladı: Mahir Akkoyun serbest! Türkiye’de, marketlerdeki artan fiyatlara ve enflasyona dikkat çekmek için AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin fotoğraflarının da olduğu çıkartmalar hazırlayan tasarımcı Mahir Akkoyun gözaltına alındı.

Mahir Akkoyun gözaltına alındığını sabah saatlerinde twitter adresinden duyurdu.

Mahir Akkoyun’un gözaltına alındığına dair twitter paylaşımı. | Mahir Akkoyun Serbest!

Mahir Akkoyun’un savunulması için sosyal medyadan yapılan çağrıya İzmir Barosu avukatları yanıt verdi.

Büro avukatlarından Kubilay Büber, Mahir Akkoyun’un saat 14.30 itibariyle savcılıktaki ifade işlemlerinin tamamlandığını ve adli kontrol yükümlülüğü ve yurtdışı yasağıyla serbest bırakılması istemiyle mahkemeye sevk edildiğini söyledi.

Mahir Akkoyun Serbest!

SÖZ Platformu’na açıklama yapan avukat Büber, saat 18.50 itibariyle Mahir Akkoyun’un serbest bırakıldığını ve “Adli kontrol talepleri reddedildiğini” söyledi.

Büber’in verdiği bilgiye göre Akkoyun, savcılıktan Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlamasıyla mahkemeye sevkedildi, ancak Seçim Kanunu’na muhalefetten ifade verdi.

Akdoğan’a yöneltilen suçlama Seçim Kanununun, “İlan ve reklam yerleri ile ilgili yasaklar”ı düzenleyen 61. Maddesi uyarınca yöneltildi. Bu madde seçimin başlangıç tarihinden oy verme gününü takip eden güne kadar propaganda yasağını düzenliyor.